Statikai és energetikai korszerűsítés tervezése

A parókia épületének rendbetétele szinte megoldhatatlan kihívást ró gyülekezetünkre. Saját forrásból ez lehetetlennek tűnik. Már az épületen elvégzendő munkák felmérése is olyan terhet rótt volna ránk, hogy csak pályázati forrásból tudtuk azt megtenni. De itt is megmutatkozott Istenünk kegyelme, mert a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt-n keresztül, a Magyar Állam pályázati forrásából (EGYH-EOR-21-P-0132), ami 1 millió forint volt, statikai felmérést és teljes energetikai tanulmánytervet tudtuk készíttetni, amely alapján (ha lesz rá újabb pályázati lehetőség, akár részletekben is) korszerűsíteni tudnánk a parókiát, szem előtt tartva a most nagyon nyomasztó energiafelhasználás minimalizálását is.

Statikai és energetikai korszerűsítés tervezése
Scroll to top