EGYH-EOR-21-P-0133 parókia és gyülekezeti ház felújításához szükséges előkészületekEGYH-EOR-21-P-0133

Támogatás azonosítószáma: EGYH-EOR-21-P-0133
Vissza nem térítendő támogatás: 1.000.000,- forint
Támogató: Magyarország Kormánya és a Miniszterelnökség

A Debrecen-Árpád téri Református Egyházközség parókia épülete (4028 Debrecen, Kassai út 12.) 1918-ban épült. Az épületen az utóbbi 20-30 évben csak a minimális felújításokat tudta elvégezni a gyülekezet. A korabeli építési technológia miatt ma már nem megfelelő az épület talajszint alatti részeinek talajvíz elleni szigetelése, így a téglaalap jelentős vízterhet kap. E miatt az épület pince és földszint közötti födémtartó szerkezete, amely acélgerendás alátámasztású, jelentős károsodást szenvedett. A rozsdásodás már olyan mértékű, ami statikai vizsgálatot igényel, annak kiderítésére hogy a szerkezeti károkat felderítsék, azok kijavítására szakértő leírást adjanak. Jelen projekt célja, ennek a statikai felmérés elkészítése.

EGYH-EOR-21-P-0133 parókia és gyülekezeti ház felújításához szükséges előkészületekEGYH-EOR-21-P-0133
Scroll to top