Bosszú, erő, pusztítás

“Szamár állcsontjával vágtam köztük rendet,

szamár állcsontjával vertem agyon ezret!” (Bír 15,16)

A vasárnap együtt hallgatott igehely olyan eseménysort mutat be, amely teljesen logikusnak tűnik: Sámsont sérelem érti, ez bosszúvágyat szül, és mivel van ereje, nagy pusztítást tud végezni. Érdemes persze azt is megjegyezni, hogy az Úr lelke szállja meg Sámsont, ezért tud szinte természetfölötti eredményt elérni. Az Ószövetség világában ez talán hőstettnek számít, de Krisztus tanítása megfordítja a logikát: nekünk nem azt kell megtennünk ami logikus, magától értetődik, és mindenki más úgy csinálja. Pont, hogy meg kell tudnunk törni ezeknek a helyzeteknek a kérlelhetetlen dinamikáját és gyászos kimenetelét. Gyakoroljuk Krisztusban a megbocsátást és az erőről lemondást ezen a héten is!

Bosszú, erő, pusztítás
Scroll to top