“Minek jöttél ide, és kire bíztad azt a néhány juhot a pusztában?” (1Sám 17,28)

Dávid és Góliát története rémlik fel, amikor a magyar fociválogatott e héten kezdődő szereplésére gondolunk a kontinens legjobb csapatai ellen. Dávid ráadásul még az idézetben szereplő gonoszkodást is megkapta testvéreitől. És a vasárnapi istentisztelet kapcsán eszünkbe juthat, hogy a hatalom gyakorlásának máig két eszköze van: erő és pénz. Van egyáltalán keresnivalónk? Örök vesztesek vagyunk? Nem elsősorban a focipályára gondolok, hanem az élet más nagy küzdelmeire. Ha így tesszük fel a kérdést magunknak (vagy hagyjuk, hogy más kérdései adják a mércét), akkor valóban nem lehet sok kilátásunk. De mi tudjuk, hogy jó kicsinek, gyengének, esélytelennek lenni, hiszen Jézus már „fejük tetejére” állította a dolgokat.

Berecz Péter, presbiter

“Minek jöttél ide, és kire bíztad azt a néhány juhot a pusztában?” (1Sám 17,28)
Scroll to top