Nincs új a nap alatt?

Sokan már a „régi világunk” visszavételére készülnek az oltások számának növekedésével. Tényleg ugyanott akarjuk folytatni, ahol a koronavírus „beleköpött a levesbe”? Fejlődésnek becézett növekvő fogyasztás, környezetterhelés, és uniformizálódás jelenti az emberiség útját? Újra- és újra megpróbáljuk Bábel tornyát megépíteni? Nem kell ezen meglepődnünk, a Prédikátor könyvében olvashatjuk a realista és sztoikus jövőképet: „Ami volt, ugyanaz lesz majd, és ami történt, ugyanaz fog történni, mert nincs semmi új a nap alatt.” (Préd 1,9)

Ugyanakkor friss még a húsvét élménye, Krisztus feltámadásának öröme. Miért ne lehetne ez a legjobb ok egy másfajta újrakezdésre? A változást csak egyéni, családi szinten, „alulról” tudjuk elkezdeni!

Berecz Péter, presbiter

Nincs új a nap alatt?
Scroll to top