„Nézvén a hitnek fejedelmére és bevégezőjére Jézusra, a ki az előtte levő öröm helyett, megvetve a gyalázatot, keresztet szenvedett, s az Isten királyi székének jobbjára ült.” ( Zsidó 12, 2)

A mai napi igénk elénk adja, hogy életünkben vannak sötét és világos fellegek. Sajnos napjainkban is több a sötét felleg, mint a világos felleg. De azt mi döntjük el, hogy mire, kire figyelünk. A mai napi ige arra bíztat, hogy nézzünk fel Jézusra, gondoljunk rá! Akkor nem fogunk megfáradni akkor sem, ha elfáradunk. Felbátorodunk és erőt kapunk a mai napi harcainkban és egész földi életünk során.

„Ez az élet olyan, mint a versenypálya, a cél felé kell törekednünk. azonban útközben igen sok akadály és nehézség támad, amelyek nemcsak hátráltatnak, hanem futásunkat teljesen elvágják, ha igen nagy lelki bátorság nem segít a küzdelemben.”(Kálvin János) Ezt a bátorságot adja a hit, ami annyit jelent, hogy felnézni Jézusra, számolni az Ő végtelen lehetőségeivel.

 „Kegyelemből dicsőségbe
Szállj, hited majd szárnyat ad, :/:
S az örök menny fénykörébe
Bévezet majd szent Urad.
Véget ér itt küldetésed,
Elszáll vándoréleted,
Üdvösséggé lesz reményed,
Égi látássá hited.”

Ormóshegyi Zoltán, lelkipásztor

„Nézvén a hitnek fejedelmére és bevégezőjére Jézusra, a ki az előtte levő öröm helyett, megvetve a gyalázatot, keresztet szenvedett, s az Isten királyi székének jobbjára ült.” ( Zsidó 12, 2)
Scroll to top