Otthonaink templommá tétele

Al-Hakim kalifa, Egyiptomi muszlim uralkodója (996-1021) elrendelte, hogy 9 évre zárjanak be minden templomot. Egyik nap végigment a keresztények egyik utcáján. Minden házból azt hallotta, hogy imádkoznak és Istent dicsőítik. Azonnal megparancsolta: „Nyissátok ki a templomokat és hagyjátok imádkozni a keresztényeket, ahogy akarnak. Be akartam zárni minden utcában egy templomot, de most látom, hogy ezzel minden házban megnyitottam egyet.”

Ahogy olvastam ezt a szöveget az jutott eszembe, milyen jó is az imádkozás és az Isten dicsőítése. Az imádkozás az a megnyilvánulási forma, mikor Isten felé bizodalmunk van és a szívünk rejtett kéréseit, panaszait elmondhatjuk.

Számomra az éneklés az, amivel leginkább ki tudom fejezni Istenhez való szeretetemet, mert hiszem, hogy aki énekel, az kétszeresen imádkozik.

Most, hogy templomaink zárva vannak lehetőségünk van az otthonunkat templommá tenni és házainkban dicsőíteni Istent.

Milyen jó is látni mikor a keresztények összefognak és együttes szívvel imádkoznak. Úgy gondolom ebben van a legnagyobb éltető erő!

Imádkozzunk ma azért, hogy lelki templommá tegyük otthonainkat!

Tornyi Blanka

Otthonaink templommá tétele
Scroll to top