Az én házam imádság háza lesz (Mk 11,16)

A nagyhét hétfőjén Jézus megtisztította a templomot azoktól, akik „rablók barlangjává” tették azt. Mi hogyan tisztulunk a húsvét előtti utolsó napokban? Az utóbbi hetek már biztos rászoktattak arra, hogy mossuk meg és fertőtlenítsük a kezünket a szokásosnál is sokkal jobban, sőt még maszkot is húzunk a tisztaság érdekében. De vajon a lelkünk is tisztul az ünnepre készülve? Hiszen a böjtnek is ez volna az értelme. A templomi, gyülekezeti alkalmak szünetelésével, illetve online térbe kerülésével talán saját otthonunkban többet, hangosabban imádkozunk. Kérjük imában az ’Aki értem megnyíltál’ című énekünk soraival a bűnöktől szabadulást: „Nem hagy a bűn pihenést: Mosd le, ó, mert megemészt!

Aranyozza be a hetünket, hogy az Úr fogadására készülhetünk saját otthonunkban, hiszen a húsvéti úrvacsorát családi körben tudjuk majd magunkhoz venni.

Berecz Péter, presbiter

Az én házam imádság háza lesz (Mk 11,16)
Scroll to top