EGYH-KCP-18-P-0054 – Debrecen-Árpád téri Templom felújítása V. ütem

Támogatás azonosítószáma: EGYH-KCP-18-P-0054
Vissza nem térítendő támogatás: 7.500.000,- Forint
Kedvezményezett neve: Tiszántúli Református Egyházkerület
Közreműködő: Debrecen-Árpád téri Református Egyházközség
Támogató: Emberi Erőforrás Támogatáskezelő

Korábbi EMMI-t és Debrecen Városának támogatásával a templomot külsőleg teljesen felújítottuk, így a gyülekezeti életet közvetlenül is érintő belső felújítással tudtuk folytatni a templom felújítását, mely során a templom multifunkciós kihasználtságának előkészítését valósítottuk meg. Így a jelen támogatás keretében a következő munkálatok végeztük el:

– az orgonakarzat körüli korábbi leázások nyomán keletkezett vakolatomlások javítása, vakolat festése,

– az orgonakarzat hajópadló padlózatának újra burkolása,

– az orgona mögötti és melletti kihasználatlan tereken külön iroda- és raktár helyiségeket alakítottunk ki

– a templomtérben részleges vakolat javítás, festés

– a meglévő női mosdó alapterületének bővítése és komfortosabbá tétele, a meglévő férfi mosdó elbontásával. Az így megszűnő férfi mosdót a nőivel ellentétes lépcsőházban alakítottuk ki a nőivel azonos műszaki megoldással.

A templomtér részleges festésével, a vakolat helyreállításával a korábbi beázások nyomainak egy része tüntethető el.

A kialakítandó mosdók a kor igényeinek megfelelő környezetet biztosítanának a gyülekezeti tagok számára.

Az orgona melletti és mögötti terekben kialakított irodahelyiségben a gyülekezet által létrehívott egyik legfontosabb missziós szervezetünknek, a „Szólj be a papnak” egyesület részére biztosíthatunk irodahelyiséget.

A templomba járó gyülekezet, modernebb, komfortosabb és biztonságosabb feltételek mellett hallgathatja Isten igéjét. A templomban megrendezett egyéb rendezvények is a kor színvonalának megfelelő környezetben zajlanak ezek után le. Amennyiben további pályázati források is rendelkezésre állnának a templom teljes belső terének felújítás a gyülekezet célja.

EGYH-KCP-18-P-0054 – Debrecen-Árpád téri Templom felújítása V. ütem
Scroll to top