EGYH-KCP-17-P-0169 – Az Árpád téri templombelső felújítása

Támogatás azonosítószáma: EGYH-KCP-17-P-0169
Vissza nem térítendő támogatás: 50.000.000,- Forint
Kedvezményezett neve: Tiszántúli Református Egyházkerület
Közreműködő: Debrecen-Árpád téri Református Egyházközség
Támogató: Emberi Erőforrás Támogatáskezelő

Korábbi EMMI-t és Debrecen Városának támogatásával a templomot külsőleg teljesen felújítottuk, így a gyülekezeti életet közvetlenül is érintő belső felújítással tudtuk folytatni a templom felújítását, mely során a templom multifunkciós kihasználtságának előkészítését valósítottuk meg. Így a jelen támogatás keretében a következő munkálatok végeztük el:

• A templom erősáramú hálózatának teljes cseréje, új elektromos főelosztó kialakítása,
• az elektromos hálózat miatti vésési munkálatok utáni faljavításokat és a templombelső festését,
• a világítás korszerűsítése a mai igényeknek megfelelő ledes világítás kialakításával: központi led fénykörök elhelyezése, falmosó fények és reflektorok elhelyezése
• gyengeáramú hálózat kiépítése, amely magába foglalja a riasztórendszer kiépítését, a hangosítás és a strukturált informatikai hálózat kiépítését
• a templom fűtési rendszerének javítását és részleges elektromos fűtésre váltását.

A templom elavult elektromos hálózatának cseréje egyrészt biztonsági szempontból volt elengedhetetlen, másrészt a fenntarthatóság szempontjából is fontos volt, hogy a világítás mindenütt ledes megoldással lett megvalósítva. A belülről jelentősen megújult templom riasztó rendszerének kialakítása a vagyonvédelem szempontjából jelent előrelépést, a hangosítás megújítása és az informatikai-infokommunikációs hálózat kialakítása az istentiszteletek és egyéb rendezvények megtartásakor jelent jelentős technikai támogatást. A templom fűtési rendszerének javítása és részleges elektromos fűtés kialakítása, a templomban tartott alkalmak során a gyülekezet komfortérzetét javítja.

A jövőben a templomtér fűtési rendszerének teljes megújítását és a bútorzat javítását, festését célozzuk meg.

EGYH-KCP-17-P-0169 – Az Árpád téri templombelső felújítása
Scroll to top