Te milyen ajándék vagy?

Ezekben a napokban legtöbbünk ajándékok beszerzésével, átvételével és csomagolásával van elfoglalva. Rengeteg dolog fog a karácsonyfák alatt új tulajdonoshoz vándorolni, boldog ajándékozók, egyúttal tulajdonosok leszünk. Nem kicsit éreznénk magunkat furán, ha valakitől mi kapnánk ugyan ajándékot, de mi nem tudnánk azt semmivel sem viszonozni. Karácsony ünnepe azt jelenti, hogy mindannyian megajándékozottak vagyunk Isten által, az ő élő Igéjét, a Megváltót kaptuk. Mi erre a mi válaszunk? A Heidelbergi Káté első kérdése és az arra adott felelet alapján egyetlen vigasztalásunk, hogy Jézus Krisztus tulajdona vagyunk. A tulajdonosváltás tehát már megtörtént. Azonban nem mindegy, hogyan állunk a dologhoz. Örömmel, önmagunkat átadva vagyunk Krisztus tulajdona? Vagy nehezen adjuk magunkat és ragaszkodunk önállóságunkhoz?

Áldott készülődést mindenkinek!

Te milyen ajándék vagy?
Scroll to top