Téged mivel vezet meg a “hazugság atyja”?

A vasárnapi kérdés az volt, hogy ‘mit akar tőlünk a gonosz?’ Röviden: jól átverni. Mivel a Biblia is a “hazugság atyjának” nevezi az ördögöt, ne legyen kétségünk, hogy hatékonyan teszi a dolgát. Mára eljutottunk oda, hogy a legtökéletesebb hazugsággal ejti át a világot: a legtöbben úgy gondolják, az ördög nem is létezik. Így pedig még könnyebb a dolga: ha nem gyanakszunk, védekezni se tudunk. Életünket telerakja (sajnos a mi hathatós segítségünkkel) olyan felesleges dolgokkal, amelyek talán nem is lennének olyan rosszak, csak éppen függünk tőlük, vagy éppen aggódunk miattuk vagy egyszerűen csak az időnket vesztegetjük rájuk – vagyis elterelik Istenről a figyelmünket, elé furakodnak. A héten próbáljuk meg kitakarítani saját életünk felesleges, időrabló, istenellenes dolgait – persze Krisztus nélkül nem jutunk semmire.

Berecz Péter, presbiter

Téged mivel vezet meg a “hazugság atyja”?
Scroll to top