Újra nyithatnak otthoni “templomaink”

A mai naptól ismét szünetelnek személyes találkozással járó gyülekezeti alkalmaink, az interneten keresztül tudjuk megtartani, követni azokat.

Milyen hatást gyakorol ez a hitéletünkre? Nos, elég nagy baj, ha úgy gondoljuk, hogy Istennel csak a templomban vagy a gyülekezeti teremben találkozhatunk!

Pont az ilyen alkalmak adnak lehetőséget, hogy otthoni hitgyakorlásunk fellendüljön. Őseink gyakran szembesültek ilyen helyzettel járványok, háborúk, vallásüldözés okán, amikor templom, lelkész nem volt elérhető, online lehetőségek pedig pláne nem. Kövessük példájukat, és gyakrabban olvassunk Bibliát és imádkozzunk családi körben! Örüljünk, hogy az internet segítségével aktívan részt vehetünk a gyülekezeti alkalmakon továbbra is, éljünk ezzel a lehetőséggel!

Berecz Péter, presbiter

Újra nyithatnak otthoni “templomaink”
Scroll to top