Adventi várakozás alternatíva

Ahogyan én úgy bizonyára te is beszélgettél már el magaddal, amikor valami változás, kihívás, betegség vagy bármi hasonló fajsúlyos élethelyzetben voltál. Tettél lépéseket is és vártad a nagy csodát. Jött is a „de”, meg a „ha” és a „majd”… Képzeld el azt a helyzetet, hogy ha Isten egyszülött fia vakarózott volna ennyit és nézegetett volna körbe, hogy melyik kerúb csinálja meg a megváltást helyette! Akkor bizony üres maradt volna a jászol és hiába várnánk viszza a megváltót. Igaz akkor töprengeni valónk sem maradt volna. Úgy hogy a minimum, hogy magunk helyett vele beszélgessünk, és ha bármire hív vagy indít, dobjunk el mindent! Adakozzunk, imádkozzunk, böjtöljünk és szolgáljunk! Az ajándékos doboz mellé pedig adjuk át az örömhírt is szeretteinknek!

Bagi Sándor

Adventi várakozás alternatíva
Scroll to top