„Megemlékezett Isten Noéról..” (1Móz 8,1)

A mai igénk arról szól, hogy Isten nem feledkezik el rólunk.

Gondoljuk el: teltek a hetek, a hónapok. Ott volt összezárva nyolc ember, és nem tudták meddig tart ez az egész, hogyan lesz majd vége, mi következik utána. Semmit nem tudtak erre nézve, csak annyit, hogy Istennek terve van velük.

Isten semmilyen körülmény ellenére nem felejti el ígéreteit. Lehet, hogy késik a segítség és nem találunk vigaszt, megoldást gondjainkra, kérdéseinkre, – mégis az általa rendelt időben minden megoldódik.

Egyedül Isten tudja, hogy mikor mire van szükségünk. Mikor van szükségünk arra, hogy bezárjon minket egy bárkába, és Ő tudja, mikor jön el annak az ideje, hogy kinyissa azt.

Boldog ember az, ki mindezt elfogadja, nem kételkedik, hanem bízik az Ő Istenében!

Sz. Csilla beosztott lelkész

„Megemlékezett Isten Noéról..” (1Móz 8,1)
Scroll to top