„Noé Istennel járt..”

(Ezen a héten a napi gondolatok a Noé történetéből lesznek.)

Egy velejéig romlott világban van egy különös család, ahol a családfő Istennel szoros kapcsolatban él.

Noé Istennel járt – ezt olvassuk róla. Körülötte mindenütt tombol az istentelenség és az embertelenség úgy, hogy ezt már észre sem veszik az emberek. Ilyen körülmények ellenére, mégis van egy ember, aki ragaszkodik Istenéhez.

Sokszor mondják: haladni kell a korral, nem kell a Biblia szavait, olyan komolyan venni, tudomásul kell venni, hogy ma már más szelek fújnak…, stb.

Noé nem így tett, egyedül is kész volt ragaszkodni Istenhez. Jó lenne, ha átlátnánk az átlátszó kísértéseken és nem mentegetnénk a magunk hitetlenségét. Noé pont azt mutatja meg számunkra, hogy nincs olyan idő, olyan kor, amikor az, aki akar, ne ragaszkodhatna az Ő Istenéhez.

Sz. Csilla beosztott lelkész

„Noé Istennel járt..”
Scroll to top