Idők jelei – Kérdések és válaszok a Jelenések könyvével kapcsolatban

Szó szerint kell érteni a Jelenések könyvének talányos jeleneteit? A mai világunkat írják le a pusztítás rémisztő képei? Mit üzen nekem a Biblia utolsó könyve és hogyan hat ez az életemre?

Idén a vasárnapi igehirdetések témája János látomásos könyve, lassan a végére érünk. Valószínűleg maradnak bennük kérdések, hiszen nem könnyű értelmezni a szimbolikus szöveget. Természetes, hogy háborúk, természeti katasztrófák és járványok szaggatta világunkat látva felvetődik a kérdés, hogy a végidőket éljük-e. A legtöbbünket bizonyára ennek a személyes életünkre gyakorolt hatása érdekli.

Szeptember 5-én, gyülekezeti napunkon 16:30-tól a Nagysátor színpadánál a velünk táborozó lelkipásztorokat kérdezhetjük szabadon, tabuk nélkül ebben a témában, Szólj be a papnak-stílusban. Gyűjtsük kérdéseinket, amelyeket névvel vagy név nélkül, írásban vagy szóban tehetünk majd fel! A legjobb kérdéseket jutalmazzuk.

Berecz Péter, presbiter

Idők jelei – Kérdések és válaszok a Jelenések könyvével kapcsolatban
Scroll to top