“Aki vallást tesz rólam”

Istentiszteleteinken a közösségi részvétel és az „egyetemes papság” szép gyakorlata, hogy a gyülekezet tagjai olvashatják fel az aznapi igeszakaszt, valamint szabadon imádkozhatnak hangosan. Sajnos a járványhelyzettel párhuzamosan kibontakozott internetes közvetítés egyik hátulütője, hogy nehezebben szánja rá magát az ember, hogy a kamera előtt, élő adásban tegye mindezt. Pedig nincs mitől tartani: nem tudom elképzelni, hogy az Úr, vagy a gyülekezet bármelyik tagja „felrója” nekünk, ha a szívből jövő szolgálatunk közben esetleg izgatottabbak vagyunk, nagyobb szünetet tartunk vagy megbicsaklik a nyelvünk. Inkább jussanak eszünkbe Jézus Krisztus szavai, és fogjuk ezt fel ilyen lehetőségnek: „Aki tehát vallást tesz rólam az emberek előtt, arról majd én is vallást teszek mennyei Atyám előtt” (Mt 10, 32).

Berecz Péter, presbiter

“Aki vallást tesz rólam”
Scroll to top