A várakozás ideje

A Prédikátor könyvének 3. fejezete emlékeztet, hogy mindennek megvan a maga ideje. Igen aktuálisnak érezhetjük a felsorolást olvasva, hogy megvan az ideje az ölelkezéstől tartózkodásnak is. Nem erre, hanem tágabb értelemben arra szeretném irányítani a figyelmet, hogy most a várakozás idejét éljük. Már indulnánk, ismét felvennénk a régi életritmusunkat, szabadon járkálnánk, találkoznánk másokkal és persze templomba is mennénk! Mégis, visszatart a bizonytalanság, az aggodalom: mi lesz, ha ismét felerősödik a járvány, vagy csak most indul be igazán! Mivel Isten az ura az időnek is, ne vessük meg a várakozást, fogjuk ezt a köztes időszakot is az Úr kezéből. Ne azon keseregjünk, amit még nem tehetünk meg, hanem a felszabaduló időt, figyelmet, várakozást ajánljuk fel az Úrnak szolgálatban!

Berecz Péter, presbiter

A várakozás ideje
Scroll to top