Szeresd az Urat!

Jézus így válaszolt: „Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.” Ez az első és a nagy parancsolat. A második hasonló ehhez: „Szeresd felebarátodat, mint magadat.” E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták. /Mt 22,37-40/

Uram! Te csak ennyit parancsoltál: Szeresd! Olyan egyszerűnek tűnik. Olyan könnyen teljesíthetőnek. Hiszen mindenki ezt üzeni nekünk. Azt halljuk a tévéből: Szeressük a gyermekeinket, hogy egészségesen nőjenek fel. Ezt üzenik a Facebookon: Ha szeretet lenne, akkor nem lenne utálkozás. Az egész világ igazából szeretet után vágyik. Magunk is epekedünk a szeretetért. Naponta mondogatjuk magunkban: Olyan jó lenne, ha egy kicsit jobban szeretnének! Ha elfogadnának! Az egész világ Uram szeretet után sóvárog. Sóvárog, de mit tesz érte? Jézusom olyan egyszerűen mondtad, hogy „szeresd”, de talán te tudtad csak jól csinálni. Mert te nem azt vártad, hogy neked adjanak, hanem te adtál. Az életedet adtad értünk! Te nem azt vártad, hogy téged szeressenek, hanem te szerettél! Te nem azt akartad, hogy mások szolgáljanak neked, hanem te tanítottál bennünket a szolgálatra. Uram! Szeretnék a te jó gyermeked lenni és szeretni, amikor megaláznak. Szeretnék tűrni, amikor bántanak. Figyelni arra, akinek szüksége van rá! Kérlek Uram, taníts engem szeretni, hogy könnyű legyen! Ámen!

F.E.

Szeresd az Urat!
Scroll to top