Megmenteni a világot

Ha meg akarod menteni a világot, menj haza és szeresd a családod.” (Teréz anya)

Teréz anya fenti gondolatát mindig is mély igazságnak éreztem. Szeresd a családod, mi sem egyszerűbb ennél, mondhatnánk. Pedig nem az, egyáltalán nem olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre hangzik. Akkor is szeretni a gyerekemet, mikor pimasz és makacs, akkor is szeretni a házastársamat, mikor elfelejtette, mit ígért.

Az utóbbi két hétben ráadásul teljesen új dimenzióba került ez a terézi gondolat. “Ha meg akarod menteni a világot, menj haza és szeresd a családod.” Megmenteni, hazamenni, szeretni, mind új értelmet nyert. A „bárcsak több időt tölthetnék a családommal” óhaját csúful kiforgatta a koronavírus. Kalkuttai Teréz intelme pedig aktuálisabb, mint valaha. Óriási szükségünk van egymás szeretetére. A bizonytalan, összezavarodott gyerekeknek szüleik megnyugtató, türelmes szeretetére. A házastársak egymás terhét hordozó, támogató szeretetére. A nagyszülőket távolról óvó, gondoskodó szeretetre. Hétköznapi valóságunk lett az otthonlét, és egyetlen esélyünk, ha jól szeretjük egymást.

Az Úr adjon nekünk ehhez tiszta szívet, rengeteg türelmet és bölcsességet.

Szentesiné Dr. Sigér Fruzsina

Megmenteni a világot
Scroll to top