“Aki bízik az Úrban, azt Ő szeretettel veszi körül.” (Zsolt. 32:10.)

Ránk jellemző, hogy a problémáinkat, gondjainkat, élethelyzetünket, megfontoltan, alaposan átgondolva, felkészülve, aggodalmaskodva akarjuk megoldani.

A most kialakult helyzet (vírusveszély), szemléletesen rávilágít tehetetlenségünkre, kiszolgáltatottságunkra.

A recept pedig a rendelkezésünkre áll, adott a számunkra: ahelyett, hogy nekigyürkőzve, erőnek erejével próbálnánk irányítani a dolgokat, bízzunk rá mindent Isten kezére, tudva azt, hogy Ő majd elrendezi őket.

Ami történik velünk, feleannyira sem okoz kárt, mint amit gondolunk róla, mint amilyen a hozzáállásunk vele kapcsolatban. Mert mind aggodalom: ami, elszívja az örömünket az életünkből – bármi, amin nem tudunk változtatni – bármi, amiért nem mi vagyunk a felelősek – bármi, aminek az irányítása nem a mi kezünkben van – bármi, ami megrémít – bármi, ami gyötör bennünket – bármi, ami nem hagy aludni éjszaka.

Ezt a sok nehéz terhet, mind át kell tennünk az aggodalom-listánkról az ima-listánkra.

Adjuk át minden egyes aggodalmunkat Istennek!

Az igazi megnyugvást, célbaérést az hozza el számunkra, ha hittel ki tudjuk mondani: “Ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint Te.” (Márk 14:36.)

Samók Gyula

“Aki bízik az Úrban, azt Ő szeretettel veszi körül.” (Zsolt. 32:10.)
Scroll to top