A mi valódi hozzájárulásunk

A mi valódi hozzájárulásunk

Szombaton a templom átalakítása miatt a 100 évesnél is öregebb padokat mozgattuk. A padok alatti talapzatot felszámolva a régi szegeket egy kosárkába gyűjtöttük. Máskor az adományainkat tesszük bele, most ősi, rozsdás fémdarabokkal volt tele. Az jutott eszembe, igazából ez sokkal jobban mutatja a mi „hozzájárulásunkat”: bűneinkkel Krisztus keresztjébe verünk egy-egy szeget nap mint nap. Hiába nyugtatgatjuk magunkat kisebb-nagyobb adományokkal, szolgálatokkal, megigazulásunkhoz ez nem tud semmit hozzátenni. Pál apostol szavaival: „mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hit és nem a törvény cselekvése által, mert a törvény cselekvése által nem igazul meg egy ember sem.” (Gal 2, 16)

Berecz Péter, presbiter

A mi valódi hozzájárulásunk
Scroll to top