A visszatérés öröme!

Most nem a Loki tegnapi sikeréről, a focicsapat elsőosztályba visszatéréséről van szó. Hanem arról, hogy a lassan másfél éve tartó befelé fordulás után, ismét egyre többször és többen lehetünk együtt templomi alkalmainkon. Június 6-án pedig vasárnapi istentiszteletünk keretei közt együtt fogunk visszatekinteni az elmúlt időszak történéseire, nehézségeire, érzéseire, a közös feldolgozás reményében. Persze arról is szót kell ejtenünk, hogy érdemes-e mindent ugyanúgy folytatnunk, mint azelőtt. Az alkalmat szeretetvendég zárja majd.

Az Apostolok cselekedeteiben olvashatjuk az esemény mottóját, amely: “jól tetted, hogy eljöttél.” Az igehely így folytatódik: „Most tehát mind itt vagyunk Isten színe előtt, hogy meghallgassuk mindazt, amit rád bízott az Úr.” (ApCsel 10,33) Reméljük, hogy minél többen leszünk, biztos vagyok benne, hogy „jól tesszük, ha eljövünk”. Kérjük együtt az Úrtól, hogy ő áldja meg együttlétünket és vezesse gondolatainkat, szavainkat, tetteinket.

Berecz Péter, presbiter

A visszatérés öröme!
Scroll to top