Üres marad a templomunk, de a szívünk nem

Bizonyára sokan olvastátok a tegnapi hírt: “Továbbra se menjenek templomba és ne tartsanak istentiszteleteket a gyülekezeti közösség részvételével – ezt kéri a Magyarországi Református Egyház Elnökségi Tanácsa a gyülekezetektől és lelkipásztoroktól.”

Sokan talán más döntést vártunk, miután enyhültek a korlátozások és római katolikus testvéreink visszatérnek templomjaikba. Nekünk, Árpád térieknek már rutinunk van abban, hogy a templomunktól távol legyünk. Az elmúlt években többször a felújítás volt az oka távollétünknek, de a gyülekezeti terem talán még inkább összerázta a közösséget.

Ne legyünk csalódottak, ne háborogjunk most. Forduljunk a személyes, közvetlen istenkapcsolatunk megélése felé. Készüljünk türelemmel és szeretettel arra a pillanatra, amikor együtt, közösségben ünnepelhetjük az Úr jelenlétét templomunkban. 🙏🏻⛪💗

Berecz Péter, presbiter

Üres marad a templomunk, de a szívünk nem
Scroll to top