Minden napban lásd meg a szépet!

,,Aki aggódik szívében, az leverté lesz, a jó szó viszont felvidít.” (Péld. 12:25)

Nehéz időket élünk, mindenki szívét megérinti a jelenlegi helyzet a világban, Európában, Magyarországon. Legyen keresztény, hívő ember vagy ateista. Minden nap sokkolnak a betegség terjedését jelző számadatok, a napi lehetetlennek tűnő teendők elvégzése. Hogyan oldjam meg gyermekeim elhelyezését, azt, hogy otthon tanuljunk együtt és dolgozzak. Mindeközben aggódom idős, beteg szüleimért, hozzátartozóimért, sikerül-e betartani, hogy ne mozduljanak ki otthonról, de közben ne szenvedjenek hiányt semmiben.

Vészcsengőként szólalnak meg a következő mondatok : Dolgozz! Tanulj! Vásárolj be! Moss kezet! Maradj otthon!

És ekkor elém került a következő igevers: ,,Aki aggódik szívében,az leverté lesz,a jó szó viszont felvidít.” (Péld. 12:25) A mi Urunk arra hívja fel a figyelmünket, ne aggódjunk, szolgáljunk és imádkozzunk!

Ebben a helyzetben fordulj oda, ha dolgozol, munkatársaidhoz, vidítsd fel egy-egy szeretetteljes szóval, mondattal! Gyermekeidet dicsérd, milyen sokra haladtak a tanulásban. Társadat biztasd! Hívd föl ismerőseidet, támogasd lelkileg őket.

Minden napban keresd a szépet, a jót, lásd meg a mi Urunk bíztató szövetségét minden apró jelben!

,,Mert nem a félelem lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet, a józanság lelkét.’’ (2Tim. 1:7)

Kurta Sándorné, presbiter

Minden napban lásd meg a szépet!
Scroll to top