„Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma” (Mt 6:11)

Ezek a napok is próbák az életünkben. Naponta többször is imádkozunk az Úr Imádságával, de valóban hisszük is, amit mondunk? Megtanultunk bízni és teljesen ráhagyatkozni a mi Istenünkre? Van elég élelmiszerünk az asztalon? Vagy még a polcokra is spájzolunk? Szükséghelyzetekben hol tart az életünk? Hitünkből, szeretetünkből mennyi a tartalékunk?

Nem könnyű ez az út. Tudnunk kell, hogy élő, hatalmas, szerető Istenünk van. Szükségeinkről, beszéljünk imádságainkban Istennek és Ő megadja szívünk kéréseit. Az Úr megígérte nekünk, hogy nem próbál bennünket erőnkön és türelmünkön felül. Tekintsünk vissza életünk eddig megtett útjára és ne feledkezzünk meg, hálát adni érte.

„Ki elválasztá életünk,

Jól tudja, hogy mi kell nekünk.”

RÉ 274:3

Both Barna, presbiter

„Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma” (Mt 6:11)
Scroll to top