Reformáció

Jubileumi év - Így készülünk

Elsősorban magunkban kell ünnepelnünk és nem magunkat. Egyszerűen csak el kell ismernünk: ennyire futotta. Ezt pedig a magunk módján szeretnénk megtenni.
Tovább olvasom ...

 

Programjaink

  • Január - Újévkezdő túra Pallagra (2017.01.06.)
  • Július - Családi tábor Salgóbányán(2017.07.24.-27.)
  • Október -  Reformációi alkalom
  • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
  • December - Gyermek karácsony
  • December - Bowling kupa
  • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Január 2018
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Ki van itt?

Oldalainkat 11 vendég és 0 tag böngészi

The fourth goose

Skót testvérek látogatása 2017.04.23.

A Skót Egyház Dumfries és Galloway Egyházmegyéjének küldöttsége idén húsvét után, április 18-án, kedden érkezett hozzánk és vasárnap délig maradt Debrecenben. Gyülekezetünkbe hárman jöttek testvérgyülekezetünkből, a dumfriesi St Mary's-Greyfriars' Church-ből: a már ismert Janet McSharry, Anne Mackie és Bet Archibald. Itt-tartózkodásuk ideje alatt a Debreceni Egyházmegye szervezett számukra és a küldöttség további tagjai számára programokat, melynek témája: idősek az egyházban (idősgondozás: nappali ellátás, szeretetotthonok; idősek közötti misszió). A vasárnapi istentiszteleten mindhármukkal találkozhattunk és átadhattuk a gyülekezetünk támogatását a "Lets Build a House" programhoz.

 

 

A hírcsatorna nem található.

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!