• Január - Újévkezdő túra Pallagra (2017.01.06.)
  • Július - Családi tábor Salgóbányán(2017.07.24.-27.)

Február 2018

A nagy megemlékezések véget érnek október 31-én. De mi lesz azután?

Mi ebben a gyülekezetben nem szeretnénk, ha minden ugyanúgy maradna. Az újabb fél évezredet ezzel az asztallal szeretnénk kezdeni, felvetve a kérdést: Mi lesz október 31-e után? Mindenszentek és halottak napja? Vagy Október 32-e?

Veres János lelkipásztor

A DEHIR oldalán megjelent cikk itt olvasható.

A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteleteken kaphatjuk meg a választ. A már elhangzott igehirdetéseket a kérdésre kattintva lehet olvasni és hallgatni.

2018. január 14.

Nem torz elképzelés Istennel írásban kommunikálni?
500 év után nem szembesülésre s önvizsgálatra lett volna szükség inkább, mint erre a projektre?

2018. január 21.

Hogyan állt elő a világ? Isten teremtette, evolúció, esetleg mindkettő?

2018. január 28.

Miért teremtette Isten a Sátánt? Mennyivel jobb lenne minden…Mi célból teremtette az embert? Miért hagyta hogy bűnössé váljanak? Hol bukott el Lucifer?

2018. február 4.

Szülő gyermek kapcsolata (Megbocsátható-e az, ha az ember nem hagy rá mindent a szüleire?) Akkor is ha ebből persze konfliktusok vannak?

2018. február 11.

Miért kapok újabb kihívásokat? És miért mindig hasonlókat?
2018. február 18.

Miért vannak gyilkosságok, háborúk, abortusz, Miért engeded? Miért van ennyi gonoszság? Miért van ennyi békétlenség, vérrontás? Miért van ennyi éhező gyermek, míg mások dúskálnak?

2018. február 25.

Van-e értelme a kérő imának? Ha Isten akarata teljesül, tudom befolyásolni?

2018. március 4.

Az Ószövetség miért a keresztyének szent könyve? Hogyan lehet egyenrangú kijelentés az Újszövetséggel?

2018. március 11.

Miért szállt alá a poklokra? Hogyan kell ezt érteni?

2018. március 18.

Ha Isten mindenható, miért így imádkozunk? „Legyen meg a te akaratod”? Van úgy hogy nem az Ő akarata érvényesül?

2018. március 25.
Virágvasárnap
A fenyítő Isten szeretete Zsid. 12:4-7. Hogyan tudom megkülönböztetni, ha sok-sok rossz dolog történik az életemben?

A hírcsatorna nem található.