Debrecen-Árpád téri Református Egyházközség

Meghívó

A Debrecen-Árpád téri Református Egyházközség presbitériuma szeretettel hív és vár mindenkit 2017. november 25-én, szombaton 15 órakor az Árpád téri református templomban tartandó hálaadó istentiszteletre.
Az ünnepi alkalom keretében mondunk köszönetet Istennek templomunk külső megújulásáért.
Az istentisztelet után a templomépítő Vecsey-Brukner házaspárra és a felújítást támogatókra emlékezve táblát avatunk a templom külső falánál.

 

Istentiszteleti rend
Orgonajáték
Apostoli köszöntés
Ének 90:1
Egybegyűltek köszöntése: Veres János lelkipásztor

Ének: Tornyi Blanka
Tesxtus, igehirdetés, imádság, Miatyánk:
Fekete Károly püspök

Ének 225:1

Köszöntések:
Vad Zsigmond esperes
Papp László polgármester
Bana László ügyvezető

Ének: 90:9

Köszöntés és „ajándékok” átadása:
Szilágyi János gondnok
Áldás
Áldó ének 278:8
Orgonajáték
Kézfogás


Ajánlott oldalak
Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.