Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

  • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
  • Október -  Reformációi alkalom
  • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
  • December - Gyermek karácsony
  • December - Bowling kupa
  • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Március 2019
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ki van itt?

Oldalainkat 99 vendég és 0 tag böngészi

Templom felújítás

Egy ritka kakas titka

Nagy örömmel mentem fel városunk egyik legmagasabb épületére fölrepült kakasunk után. Meglepődtem! Nem az 50 méteres magasságon és nem is az állványzat bonyolultságán. És már azon sem, hogy hosszú évek óta teljesen természetes, hogy így állhat Debrecen legnagyobb csomópontjában egy templom ...! 
Hanem azon, amit láttam! A kakas kidolgozásának a látványától. A régiek összeeszkábálhattak volna valami kakashoz hasonlót is, nem? Lentről úgysem látszik! Helyette valami gyönyörűséget alkottak, és minden részletére odafigyeltek! Hosszú perceket töltöttem ott, miközben a szél, mint anya a gyermekét hintáztatott 50 méteren, míg rájöttem a titokra!

Nem nekünk készítették! Hanem az élő Istennek!

Talán a kakas is ezt korékolja már 102 esztendeje. Ne magatoknak éljetek ott lent, hanem az élő Isten nagyobb dicsőségére. Mindenkinek fel kellene jönnie, hogy lássa! És meg is értse. Végre!

További fotók: 

 

muscle builder steroids arnold schwarzenegger

Adományok a templom felújítására

A templom felújítására szánt adományokat a 11738008-20885469 számú, OTP Banknál vezetett számlaszámunkra várjuk.

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!