Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

  • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
  • Október -  Reformációi alkalom
  • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
  • December - Gyermek karácsony
  • December - Bowling kupa
  • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Március 2019
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ki van itt?

Oldalainkat 81 vendég és 0 tag böngészi

Templom felújítás

Megkezdődhet a templom felújítása

 

Dehir - Felújítják az Árpád téri templomot (videó)

Immár több mint egy éve, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma „Egyházi épített örökség védelme és egyéb beruházások” tárgyában kiírt pályázat során nyert támogatás (EGYH-EOR-14-0813) segítségével belefogtunk a templom felújításába. Ebben a pályázatban 34 millió forintot, míg kicsit később, ugyancsak az EMI által kiírt EGYH-KPC-14-P-0070 számú pályázattal 8 millió forintot kaptunk. Azóta gyülekezeti tagjaink folyamatos adakozásával, és egy tavaly év végi Szentpéteri Csilla és Vásáry André által adott koncert segítségével – a támogatáson felül – mintegy 4.1 millió forint céladomány gyűlt össze a templom felújítására.

Az idén tavasszal a város tervtanácsa elfogadta a templom eredeti állapotának visszaállítását kitűző terveket, így májusban megkezdődött a közbeszerzési eljárás kiírása. A sikeres közbeszerzési eljárás lezárása után a nyertes Dryvit Profi Kft-vel 2015. július 6-án aláírtuk a kivitelezési szerződést. A megkötött szerződés szerint október 20-ára felújításra kerül a templom főtornya és a két óratorony.

Szilágyi János, gondnok

Debrecen, 2015. 07.12.

50

Adományok a templom felújítására

A templom felújítására szánt adományokat a 11738008-20885469 számú, OTP Banknál vezetett számlaszámunkra várjuk.

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!