Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

  • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
  • Október -  Reformációi alkalom
  • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
  • December - Gyermek karácsony
  • December - Bowling kupa
  • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Március 2019
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ki van itt?

Oldalainkat 67 vendég és 0 tag böngészi

Templom felújítás

3 – „Kérjetek és adatik néktek;” (Mt 7:7).

Már megszokhattuk, hogy a Magyar Kőszál lapjain időről időre beszámolunk a templom felújítás állapotáról. Sajnos nem csak a beszámoló az állandó, hanem a templom állapota is állandósult, hiszen a város tervtanácsa elutasította a június 16-án benyújtott terveket. A decemberben kézhez kapott határozatukban kiemelték, hogy mivel a templom helyi védettség alatt áll és a városrész egyik legmeghatározóbb épülete, így a javasolt az eredeti (megépült) állapot visszaállítása. Ennek okán újragondoltuk a felújítást és megbízást adtunk a tervező cégnek az eredeti állapot szerinti tervek elkészítésére, melyeket várhatóan még karácsony előtt meg is kapunk. Tudjuk azonban azt, hogy nekünk nem az emberekben, hanem Istenben kell bíznunk, aki megadja minden kérésünket...

Szilágyi János, gondnok

Debrecen, 2014.12.14.

ing steroids
um
50 50 50

Adományok a templom felújítására

A templom felújítására szánt adományokat a 11738008-20885469 számú, OTP Banknál vezetett számlaszámunkra várjuk.

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!