Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

  • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
  • Október -  Reformációi alkalom
  • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
  • December - Gyermek karácsony
  • December - Bowling kupa
  • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Március 2019
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ki van itt?

Oldalainkat 94 vendég és 0 tag böngészi

Templom felújítás

2 – „Kérjetek és adatik néktek;” (Mt 7:7).

Gyülekezeti újságunk húsvéti számában arról adtam számot, hogy templomunk tornyának felújítása az Emberi Erőforrások Minisztériumának pályázata segítségével már az ősz végére megvalósulhat. Sajnos mint látjuk ez nem történt meg. A pályázat során 34 millió forintot nyertünk. Ennek alapján elkészült a felújítás terve, melyet (bár nem építési engedély köteles) a településképi bejelentési eljárás során a tervező cég a nyár elején benyújtott a város építési osztályára. Hosszas várakozás után a város főépítésze a terveket a tervtanács elé utasította. Jelenleg a tervtanács döntésére várunk, amelynek eredményeként tudjuk csak folytatni a felújítás előkészítését. Amennyiben a tervtanács elfogadja a terveket, vagy olyan módosítást kér rajtuk, melyek részünkről is elfogadhatóak, abban az esetben kerülhet sor közbeszerzés meghirdetésere. Ellenkező esetben újabb egyeztetések válnak szükségessé a tervek módosításával kapcsolatban, ami a felújítás további elhúzódásához vezet.

Ebben a bizonytalan helyzetben, Istenben bízva várjuk a számunkra kedvező fejleményeket.

Szilágyi János, gondnok

Debrecen, 2014.10.12.

achat belgique

Adományok a templom felújítására

A templom felújítására szánt adományokat a 11738008-20885469 számú, OTP Banknál vezetett számlaszámunkra várjuk.

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!