Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

  • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
  • Október -  Reformációi alkalom
  • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
  • December - Gyermek karácsony
  • December - Bowling kupa
  • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Február 2019
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Ki van itt?

Oldalainkat 71 vendég és 0 tag böngészi

The fourth goose

Skót testvérek látogatása 2017.04.23.

A Skót Egyház Dumfries és Galloway Egyházmegyéjének küldöttsége idén húsvét után, április 18-án, kedden érkezett hozzánk és vasárnap délig maradt Debrecenben. Gyülekezetünkbe hárman jöttek testvérgyülekezetünkből, a dumfriesi St Mary's-Greyfriars' Church-ből: a már ismert Janet McSharry, Anne Mackie és Bet Archibald. Itt-tartózkodásuk ideje alatt a Debreceni Egyházmegye szervezett számukra és a küldöttség további tagjai számára programokat, melynek témája: idősek az egyházban (idősgondozás: nappali ellátás, szeretetotthonok; idősek közötti misszió). A vasárnapi istentiszteleten mindhármukkal találkozhattunk és átadhattuk a gyülekezetünk támogatását a "Lets Build a House" programhoz.

 

 

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!