Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

 • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
 • Október -  Reformációi alkalom
 • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
 • December - Gyermek karácsony
 • December - Bowling kupa
 • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Március 2019
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ki van itt?

Oldalainkat 105 vendég és 0 tag böngészi

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-07-08

Jó tudni

 • Az elmúlt héten három alkalommal kellett kiásott sír mellett megállnunk: Liebe Mihályné született Kiss Pálmát életének 85., Ónodi Józsefné született Borbély Rózát életének 92., Szabó Sándorné született László Rózát életének 86. esztendejében szólította magához mindenható Urunk. Imádkozzunk!

 • Gyülekezeti családi tábort szervezünk Tivadarra, a Ház az élő vízhez református üdülőbe, július 30-augusztus 2. között. A szállás és étkezés díja 15.000.-Ft/fő, a 2. részletet kérjük befizetni. A programok költségeit helyben fizetjük. Feliratkozni még mindig lehetséges.

 • E. LAKATOS ARANKA szobrászművész és SZILÁGYI IMRE grafikusművész PÁRHUZAMOS UTAK című kiállítása megtekinthető hétfőtől péntekig a gyülekezeti termünkbe 10 és 16 óra között.

 • Az idei 2018-as évben változatlanul 8.000,- Ft/fő/év az egyházfenntartói járulék.

 • A templomi üvegdísz átvehető 6.000 Ft/db áron.

 • Gyűjtést szervezünk: a parókia ajtó szeretnénk lecserélni. Az ajtó ára 800.000 Ft.

 • Kérünk mindenkit, akit Isten Szent Lelke arra indít, támogassa a gyülekezet Gondviselés Alapját!

Július és augusztus hónapban csak a következő alkalmaink lesznek megtartva:

Kedd – péntekig 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom


Vasárnapi istentisztelet 9.00 órától a templomban

Szerda 16.00 – 17.00, Bibliakör

Hétfő és szombat szünnap!

Heti imatémánk:

 • Imádkozzunk elhunyt testvéreink itt maradott családtagjaiért, hogy meg tudjanak nyugodnia az Úr kegyelmében. Adjon nekik a mi Atyánk békességet és megnyugvást.
 • Imádkozzunk lelkipásztorunk teljes gyógyulásáért, és családjának életéért, hogy köztünk szolgálva meg tudják mutatni nekünk a Jézus Krisztushoz vezető utat.

 

italia bulking steroids achat

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!