Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

 • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
 • Október -  Reformációi alkalom
 • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
 • December - Gyermek karácsony
 • December - Bowling kupa
 • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Március 2019
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ki van itt?

Oldalainkat 111 vendég és 0 tag böngészi

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-03-25

Jó tudni

 • Ma délután 16 órától, a Csapó utcai sétálóövezetben, a Fórum elől indul a bibliai keresztútjárás. Köszöntőt mond majd többek között dr. Papp László Debrecen város polgármestere és dr. Fekete Károly tiszántúli püspök is.

 •  

  Elkészült a Magyar Kőszál húsvéti száma, melyet mindenki átvehet a szokott módon. Kérjük, hogy aki csak teheti, vigyen magával néhány példányt, melyet közelben lakó testvéreinek el tud vinni.

 

 • Húsvéti legátusunk Horváth Erzsébet, a Hittudományi Egyetem V. évfolyamos hallgatója, az ifis csoportunk vezetője. Várjuk őt szeretettel! A legátumot (AMIVEL SEGÍTJÜK TANULMÁNYAIT) csekken, gondnok úrnál, vagy a lelkésznél is be lehet fizetni.
 • Gyülekezeti családi tábort szervezünk Tivadarra, a Ház az élő vízhez református üdülőbe, július 30-augusztus 2. között. A szállás és étkezés díja 15.000.-Ft/fő, az 1. részletet (7.500/fő) március 31-ig, 2. részletet június 30-ig kérjük befizetni. A programok költségeit helyben fizetjük. Feliratkozás a kikészített jelentkezési íven lehetséges.
 • Bognár Renáta „Kezdetek" című festmény kiállítása április közepéig tekinthető meg gyülekezeti termünkben, hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.
 • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..
 • Az idei 2018-as évben változatlanul 8.000,- Ft/fő/év az egyházfenntartói járulék.
 • A templomi üvegdísz átvehető 6.000 Ft/db áron.

Alkalmaink

Kedd és szerdán 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom

Péntek: 9.00 óra passiós istentisztelet

Kedd 17.00 óra, Kórus

Vasárnap 9.00 órától húsvéti, úrvacsorás istentisztelet a templomban

Szerda 16.00 – 17.00, Bibliakör

Csütörtök 17.30 Nagycsütörtöki alkalom úrvacsorával

Hétfő: 9.00 órától istentisztelet a templomban, legátus: Horváth Erzsébet

Heti imatémánk:

 • Imádkozzunk Skót testvérgyülekezetünk lelkipásztoráért, David Loganért
 • Imádságos lélekkel készüljünk Krisztusunk kereszthalálának és feltámadásának ünnepére.

 

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!