Március 2019

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-03-25

Jó tudni

• Ma délután 16 órától, a Csapó utcai sétálóövezetben, a Fórum elől indul a bibliai keresztútjárás. Köszöntőt mond majd többek között dr. Papp László Debrecen város polgármestere és dr. Fekete Károly tiszántúli püspök is.

•

Elkészült a Magyar Kőszál húsvéti száma, melyet mindenki átvehet a szokott módon. Kérjük, hogy aki csak teheti, vigyen magával néhány példányt, melyet közelben lakó testvéreinek el tud vinni.

• Húsvéti legátusunk Horváth Erzsébet, a Hittudományi Egyetem V. évfolyamos hallgatója, az ifis csoportunk vezetője. Várjuk őt szeretettel! A legátumot (AMIVEL SEGÍTJÜK TANULMÁNYAIT) csekken, gondnok úrnál, vagy a lelkésznél is be lehet fizetni.
  • Gyülekezeti családi tábort szervezünk Tivadarra, a Ház az élő vízhez református üdülőbe, július 30-augusztus 2. között. A szállás és étkezés díja 15.000.-Ft/fő, az 1. részletet (7.500/fő) március 31-ig, 2. részletet június 30-ig kérjük befizetni. A programok költségeit helyben fizetjük. Feliratkozás a kikészített jelentkezési íven lehetséges.
  • Bognár Renáta „Kezdetek" című festmény kiállítása április közepéig tekinthető meg gyülekezeti termünkben, hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.
  • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..
  • Az idei 2018-as évben változatlanul 8.000,- Ft/fő/év az egyházfenntartói járulék.
  • A templomi üvegdísz átvehető 6.000 Ft/db áron.

Alkalmaink

Kedd és szerdán 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom

Péntek: 9.00 óra passiós istentisztelet

Kedd 17.00 óra, Kórus

Vasárnap 9.00 órától húsvéti, úrvacsorás istentisztelet a templomban

Szerda 16.00 – 17.00, Bibliakör

Csütörtök 17.30 Nagycsütörtöki alkalom úrvacsorával

Hétfő: 9.00 órától istentisztelet a templomban, legátus: Horváth Erzsébet

Heti imatémánk:

• Imádkozzunk Skót testvérgyülekezetünk lelkipásztoráért, David Loganért
  • Imádságos lélekkel készüljünk Krisztusunk kereszthalálának és feltámadásának ünnepére.