Debrecen-Árpád téri Református Egyházközség

A Heidelbergi Káté 2. kérdés felelete alapján

Kérdés:„Hány dolgot kell tudnod avégett, hogy ebben a vígasztalásban boldogul élhess, és boldogul hallhass meg?”
Felelet: „Hármat: először, hogy milyen nagy az én bűnöm és nyomorúságom. Másodszor, hogy mi módon szabadít meg Isten minden bűnömből és nyomorúságomból. Harmadszor, hogy milyen hálával tartozom neki e megszabadításért.”

„először, hogy milyen nagy az én bűnöm és nyomorúságom.”
Orgonajáték
Apostoli köszöntés (együtt mondjuk rá: Ámen)
Bűnvalló Ének Bűnvalló imádság (együtt mondjuk fennhangon)
Feloldozás (lelkipásztor)

„másodszor, hogy mi módon szabadít meg Isten minden bűnömből és nyomorúságomból.”
Fő ének: Előfohász (együtt mondjuk rá: Ámen)
Lekció
Magasztaló imádság
Magasztaló ének
Textus
Igehirdetés
Csendes ima
Miatyánk (együtt a gyülekezettel)
Magasztaló ének

„harmadszor, hogy milyen hálával tartozom neki e megszabadításért.”
Hirdetés Hitvallás (együtt a gyülekezettel)
Hálaadó ének
ÁLDÁS
Ráfelelő ének (orgona kíséret nélkül) 278:8
Orgonajáték
Kézfogás

Az egyetemes papság értelmében közösen szolgálunk.
Igét hirdet:
Imádkozik: