"Isten szeretet"

(1Ján 4,16)

 

Köszöntés

Kakas red

Örülünk, hogy ellátogattál a honlapunkra!
Jó böngészést kívánunk!
Szép napot neked és az Úr áldjon! 

Mottónk

ablak red

Egy ilyen kis gyülekezet is lehet egy nagy család, és a te családod is lehet egy kis gyülekezet.

Küldetés nyilatkozatunk

kapu red

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. Tovább ...

Kapcsolat

kilincs red

Lelkész: Veres János lelkipásztor, gondnok: Szilágyi János.
Lelkészi Hivatal: 4028 Debrecen, Kassai út 12. Tel.: 52/412-801;
e-mail: debrecen-arpad.ter[kukac]reformatus.hu
Számlaszám: 11738008-20082374

Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

  • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
  • Október -  Reformációi alkalom
  • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
  • December - Gyermek karácsony
  • December - Bowling kupa
  • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Október 2018
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Ki van itt?

Oldalainkat 124 vendég és 0 tag böngészi

Jubileumi év - Így készülünk

Elsősorban magunkban kell ünnepelnünk és nem magunkat. Egyszerűen csak el kell ismernünk: ennyire futotta. Ezt pedig a magunk módján szeretnénk megtenni. 

Október végén elhelyezünk egy molinót a templom bejárati kapuja fölött, mely az egész jubileumi esztendőben ottmarad.
Mindent megteszünk azért, hogy a toronyóra a jubileumi esztendőben elindulhasson, és jó néhány évtized után újra megörvendeztesse az Árpád téren élőket. 
A jubileumi esztendő végén egy-egy emléktáblát helyezünk el a bejárat jobb és bal fülkéjében, a reformáció tiszteletére. 
Készítünk továbbá egy díszkötéses emlékkönyvet, amelyben lejegyezzük az ünnepi esztendő eseményeit. Ebbe a könyvbe kézzel másoljuk be azt a Római levelet, mely mindig nagy jelentőséggel bírt, amikor reformálni kellett az egyházat. 
Természetesen, az igehirdetések is igazodnak majd a jubileumi esztendőhöz, hiszen a nagy reformátorok híres igehirdetéseiről, az egyház megújulásának kérdéseiről ugyanúgy szó lesz, mint a Klaus Douglass Új reformáció című könyvében felvetett kérdésekről.

Azt gondolom, hogy a reformáció 500. évfordulójának fontosnak kell lennie számunkra, de nem csak külsőképpen! Együtt azonban képesek vagyunk lelkibbé tenni. Együtt vagyunk képesek rá. Miért? Hogy legyen még 500 évünk!

Veres János lelkipásztor

Tovább az emlékév eseményeihez

Emlékév

 

anabolic steroid side effects long term steroid use 50

Kövess minket a Facebookon is

Adományok a templom felújítására

A templom felújítására szánt adományokat a 11738008-20885469 számú, OTP Banknál vezetett számlaszámunkra várjuk.

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!