Május 2018

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-02-04

Jó tudni

• Bognár Renáta „Kezdetek" című festmény kiállítása április közepéig tekinthető meg gyülekezeti termünkben, hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.
  • Gyülekezeti családi tábort szervezünk Tivadarra, a Ház az élő vízhez református üdülőbe, július 30-augusztus 2. között. A szállás és étkezés díja 15.000.-Ft/fő, az 1. részletet (7.500/fő) március 31-ig, 2. részletet június 30-ig kérjük befizetni. A programok költségeit helyben fizetjük. Feliratkozás a kikészített jelentkezési íven lehetséges.
  • A Debrecen-Árpát téri Református Egyházközségért Alapítvány kuratóriuma február 24-re (szombat) disznótort szervez a gyülekezeti terembe. A programok 7 órától kezdődnek. Ebédre csontleves, foghagymás hús, délután toroskáposzta, hurka, kolbász és tepertő készül. Részvételi díj: 2.600.-Ft/fő, amit február 18-ig kérünk be is fizetni, hiszen ebből vásároljuk meg az alapanyagokat és fizetjük ki a böllért is. FIGYELEM! Ahhoz, hogy a disznótor megvalósuljon, legalább 50 fő jelentkezése és befizetése szükséges. Ha a programot nem tudjuk megvalósítani, a befizetett összegeket mindenkinek visszaadjuk. Feliratkozás a kikészített jelentkezési íven lehetséges.
  • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..
  • Újra meghirdetjük az „élelmiszerbank” akciónkat. Krízis időszakban sokan fordulnak a gyülekezetünkhöz segítségért. Kérünk, hogy amikor boltba mész, minden nagyobb bevásárlásodnál gondolj másokra is ezen élelmiszerek egyikével:
    • Konzervek: 250 g-os nagy konzervek – pástétomok – vagdalthúsok – májkrémek – olajos, paradicsomos halak
    • Tésztafélék: spagetti – tarhonya – szarvacska
    • Szárazáruk: rizs – kristály cukor – olaj – kis csoki – cukorka
    • Tisztálkodó szerek: szappan – fogkefe – fogkrém
  • Az idei 2018-as évben változatlanul 8.000,- Ft/fő/év az egyházfenntartói járulék.

Fontos!

Két vasárnapon keresztül megtalálható a templomban gyülekezetünk választói névjegyzéke, melyet a tavalyi egyházfenntartói befizetések alapján állítottunk össze. Mindenkinek lehetősége van ellenőrizni, hogy szerepel-e a névjegyzékben. Aki kifogással szeretne élni a névjegyzékben szereplő adatok ellen, kérjük az jelezze a lelkipásztornál, vagy gondnok úrnál.

Alkalmaink

Hétfő 18.00, Házi bibliaóra 2
Csütörtök 16.30, HéSZ
Kedd – péntekig 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom
Csütörtök 18.00, Házi bibliaóra 1
Kedd 17.00 óra, Kórus
Péntek 18.00 óra, Női kör
Szerda 16.00 – 17.00, Bibliakör
Vasárnapi istentisztelet 9.00 órától a templomban
Szerda 17.30 órától Közös készülés kurzus
Vasárnapi iskola 9.00 órától a gyülekezeti teremben

Heti imatémánk:

• Skót testvérgyülekezetünk lelkipásztoráért, David Logan testvérünk gyógyulásáért imádkozzunk!
  • Imádkozzunk gyülekezetünk betegeiért, testi és lelki gyógyulásukért!