Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

 • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
 • Október -  Reformációi alkalom
 • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
 • December - Gyermek karácsony
 • December - Bowling kupa
 • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Január 2019
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Ki van itt?

Oldalainkat 228 vendég és 0 tag böngészi

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-02-04

Jó tudni

 • Bognár Renáta „Kezdetek" című festmény kiállítása április közepéig tekinthető meg gyülekezeti termünkben, hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.
 • Gyülekezeti családi tábort szervezünk Tivadarra, a Ház az élő vízhez református üdülőbe, július 30-augusztus 2. között. A szállás és étkezés díja 15.000.-Ft/fő, az 1. részletet (7.500/fő) március 31-ig, 2. részletet június 30-ig kérjük befizetni. A programok költségeit helyben fizetjük. Feliratkozás a kikészített jelentkezési íven lehetséges.
 • A Debrecen-Árpát téri Református Egyházközségért Alapítvány kuratóriuma február 24-re (szombat) disznótort szervez a gyülekezeti terembe. A programok 7 órától kezdődnek. Ebédre csontleves, foghagymás hús, délután toroskáposzta, hurka, kolbász és tepertő készül. Részvételi díj: 2.600.-Ft/fő, amit február 18-ig kérünk be is fizetni, hiszen ebből vásároljuk meg az alapanyagokat és fizetjük ki a böllért is. FIGYELEM! Ahhoz, hogy a disznótor megvalósuljon, legalább 50 fő jelentkezése és befizetése szükséges. Ha a programot nem tudjuk megvalósítani, a befizetett összegeket mindenkinek visszaadjuk. Feliratkozás a kikészített jelentkezési íven lehetséges.
 • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..
 • Újra meghirdetjük az „élelmiszerbank” akciónkat. Krízis időszakban sokan fordulnak a gyülekezetünkhöz segítségért. Kérünk, hogy amikor boltba mész, minden nagyobb bevásárlásodnál gondolj másokra is ezen élelmiszerek egyikével:
  • Konzervek: 250 g-os nagy konzervek – pástétomok – vagdalthúsok – májkrémek – olajos, paradicsomos halak
  • Tésztafélék: spagetti – tarhonya – szarvacska
  • Szárazáruk: rizs – kristály cukor – olaj – kis csoki – cukorka
  • Tisztálkodó szerek: szappan – fogkefe – fogkrém
 • Az idei 2018-as évben változatlanul 8.000,- Ft/fő/év az egyházfenntartói járulék.

Fontos!

Két vasárnapon keresztül megtalálható a templomban gyülekezetünk választói névjegyzéke, melyet a tavalyi egyházfenntartói befizetések alapján állítottunk össze. Mindenkinek lehetősége van ellenőrizni, hogy szerepel-e a névjegyzékben. Aki kifogással szeretne élni a névjegyzékben szereplő adatok ellen, kérjük az jelezze a lelkipásztornál, vagy gondnok úrnál.

Alkalmaink

Hétfő 18.00, Házi bibliaóra 2
Csütörtök 16.30, HéSZ
Kedd – péntekig 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom
Csütörtök 18.00, Házi bibliaóra 1
Kedd 17.00 óra, Kórus
Péntek 18.00 óra, Női kör
Szerda 16.00 – 17.00, Bibliakör
Vasárnapi istentisztelet 9.00 órától a templomban
Szerda 17.30 órától Közös készülés kurzus
Vasárnapi iskola 9.00 órától a gyülekezeti teremben

Heti imatémánk:

 • Skót testvérgyülekezetünk lelkipásztoráért, David Logan testvérünk gyógyulásáért imádkozzunk!
 • Imádkozzunk gyülekezetünk betegeiért, testi és lelki gyógyulásukért!
propionato de a pre?o weightloss steroids

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!