április 2018

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2017-12-24

• A presbiter testvérek, istentisztelet után egy rövid megbeszélésre maradjanak a templomban.
  • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • KOLOZSVÁRI-DONKÓ REBEKA zománcműves, mézesbábkészítő adventi kiállítása megtekinthető a gyülekezeti teremben.
  • Újra meghirdetjük az „élelmiszerbank” akciónkat. Krízis időszakban sokan fordulnak a gyülekezetünkhöz segítségért. Kérünk, hogy amikor boltba mész, minden nagyobb bevásárlásodnál gondolj másokra is ezen élelmiszerek egyikével:
    • Konzervek: 250 g-os nagy konzervek – pástétomok – vagdalthúsok – májkrémek – olajos, paradicsomos halak
    • Tésztafélék: spagetti – tarhonya – szarvacska
    • Szárazáruk: rizs – kristály cukor – olaj – kis csoki – cukorka
    • Tisztálkodó szerek: szappan – fogkefe – fogkrém
  • Köszönjük mindazoknak, akik részt vettek a „Kék vödör” akcióban. 25 vödröt gyűjtöttünk össze, amit át is adtunk a szeretetszolgálatnak. Köszönjük!
  • Aki szeretne gravírozott templomi üvegdíszt rendleni 6.000,- Ft/db áron, az iratkozzon fel a kitett ívre.
  • December 30-án Óévbúcsúztató túrát tartunk. A parókián találkozunk 7.45-kor, onnan gépkocsikkal indulunk Pacra, majd gyalog a Vekeri tóra. A táv 14 km! Senki ne hagyja ki! Feliratkozni a kitett íven lehet.
  • Megjelent gyülekezeti újságunk karácsonyi száma. Kérünk mindenkit, hogy a magáén kívül még valakiét vegye magához, amit adjon fel, vagy egy séta keretében dobja be a címzett postaládájába. Köszönjük!
  • Kérünk mindenkit, aki szeretne gyülekezetünk teljes jogú tagja maradni/lenni, az nézzen utána, hogy a 8.000,- Ft/fő/év egyházfenntartói járulékot befizette. Hogy jövő évre teljes jogú egyháztag lehessen, idén december 31-ig kell befizetnie a járulékot.

Presbiterválasztás

• 2018. január 01.: Az új presbitérium szolgálatba lépése.

Ünnepi alkalmaink:

• december 24. délután 16 óra: Szentestei alkalom
  • december 25. délelőtt 9 óra: Karácsony első napja, úrvacsorás istentisztelet
  • december 26. délelőtt 9 óra: Karácsony másnapja, istentisztelet
  • december 31. délelőtt 9 óra: Óévi istentisztelet
  • 2018. január 1. délelőtt 9 óra: Újévi istentisztelet

A hétköznapi alkalmaink az ünnepre való tekintettel szünetelnek! Legközelebb 2018. január 2-án reggeli áhítattal kezdjük a hétközi alkalmainkat.

Heti imatémánk:

„Aki beengedi magába a Krisztus fényét, az fel tudja ismerni a hamis fényeket és különbséget tud tenni jó és rossz, hasznos és káros, hazugság és igazság között. Akik fel tudják adni a saját dicsőségük halvány fényét, akik lemondanak erről, azokat tudja igazán világításra használni Jézus, azoknak kölcsönadja a saját világosságát és rájuk ruházza azt, és így szólítja őket: „Ti vagytok a világ világossága”. Akiben ez a csere megtörténik, az megszűnik öncélú fény lenni. Abból tovább árad a megszületett Krisztus fénye.”

(Dr. Fekete Károly református püspök)