Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

 • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
 • Október -  Reformációi alkalom
 • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
 • December - Gyermek karácsony
 • December - Bowling kupa
 • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

április 2018
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Ki van itt?

Oldalainkat 396 vendég és 0 tag böngészi

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2017-12-24

 • A presbiter testvérek, istentisztelet után egy rövid megbeszélésre maradjanak a templomban.
 • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
 • KOLOZSVÁRI-DONKÓ REBEKA zománcműves, mézesbábkészítő adventi kiállítása megtekinthető a gyülekezeti teremben.
 • Újra meghirdetjük az „élelmiszerbank” akciónkat. Krízis időszakban sokan fordulnak a gyülekezetünkhöz segítségért. Kérünk, hogy amikor boltba mész, minden nagyobb bevásárlásodnál gondolj másokra is ezen élelmiszerek egyikével:
  • Konzervek: 250 g-os nagy konzervek – pástétomok – vagdalthúsok – májkrémek – olajos, paradicsomos halak
  • Tésztafélék: spagetti – tarhonya – szarvacska
  • Szárazáruk: rizs – kristály cukor – olaj – kis csoki – cukorka
  • Tisztálkodó szerek: szappan – fogkefe – fogkrém
 • Köszönjük mindazoknak, akik részt vettek a „Kék vödör” akcióban. 25 vödröt gyűjtöttünk össze, amit át is adtunk a szeretetszolgálatnak. Köszönjük!
 • Aki szeretne gravírozott templomi üvegdíszt rendleni 6.000,- Ft/db áron, az iratkozzon fel a kitett ívre.
 • December 30-án Óévbúcsúztató túrát tartunk. A parókián találkozunk 7.45-kor, onnan gépkocsikkal indulunk Pacra, majd gyalog a Vekeri tóra. A táv 14 km! Senki ne hagyja ki! Feliratkozni a kitett íven lehet.
 • Megjelent gyülekezeti újságunk karácsonyi száma. Kérünk mindenkit, hogy a magáén kívül még valakiét vegye magához, amit adjon fel, vagy egy séta keretében dobja be a címzett postaládájába. Köszönjük!
 • Kérünk mindenkit, aki szeretne gyülekezetünk teljes jogú tagja maradni/lenni, az nézzen utána, hogy a 8.000,- Ft/fő/év egyházfenntartói járulékot befizette. Hogy jövő évre teljes jogú egyháztag lehessen, idén december 31-ig kell befizetnie a járulékot.

Presbiterválasztás

 • 2018. január 01.: Az új presbitérium szolgálatba lépése.

Ünnepi alkalmaink:

 • december 24. délután 16 óra: Szentestei alkalom
 • december 25. délelőtt 9 óra: Karácsony első napja, úrvacsorás istentisztelet
 • december 26. délelőtt 9 óra: Karácsony másnapja, istentisztelet
 • december 31. délelőtt 9 óra: Óévi istentisztelet
 • 2018. január 1. délelőtt 9 óra: Újévi istentisztelet

A hétköznapi alkalmaink az ünnepre való tekintettel szünetelnek! Legközelebb 2018. január 2-án reggeli áhítattal kezdjük a hétközi alkalmainkat.

Heti imatémánk:

„Aki beengedi magába a Krisztus fényét, az fel tudja ismerni a hamis fényeket és különbséget tud tenni jó és rossz, hasznos és káros, hazugság és igazság között. Akik fel tudják adni a saját dicsőségük halvány fényét, akik lemondanak erről, azokat tudja igazán világításra használni Jézus, azoknak kölcsönadja a saját világosságát és rájuk ruházza azt, és így szólítja őket: „Ti vagytok a világ világossága”. Akiben ez a csere megtörténik, az megszűnik öncélú fény lenni. Abból tovább árad a megszületett Krisztus fénye.”

(Dr. Fekete Károly református püspök)

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!