Október 2018

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2017-11-26

Truczkai Lajosné sz. Horváth Katalin testvérünk kiásott sírja mellett kellett megállnunk a héten, akit Isten 70 éves korában szólított magához. Kuji Zoltánné sz. Szarvas Erzsébet életének 82. esztendejében hallotta meg Isten haza hívó szavát. Imádkozzunk!

Jó tudni!

• Szeretnénk megköszönni a süteményeket és azt, hogy a jelenlétükkel megtiszteltek minket a tegnapi napon.
  • Szeretettel köszöntjük a Dumfries-i St. Mary’s -Greyfriars’ Egyházközség küldöttét, Heather O’Connor-t gyülekezetünkben.
  • Lemásoltattuk a Reformáció levelét (Pál apostol Római levelét) olyanokkal, akik még csak nem is olvasták azt. Kezdeményezésünkhöz a Skót testvérgyülekezetünk is csatlakozott, így most november 25-ig mindkét kéziratot olvashatjuk, utána a kéziratos könyveket Skóciába küldjük, egy évre.
  • Az istentisztelet után 10.30 órától Kolozsvári-Donkó Rebeka zománcműves, mézesbábkészítő adventi kiállítására kerül sor a gyülekezeti teremben.
  • Alapítványunk adventi kézműves alkalma december 2-án, szombaton 14 órától a gyülekezeti teremben lesz, melyre mindenkit szeretettel várunk. Itt tudjuk elkészíteni az adventi koszorúnkat saját részre és a „karácsonyi vásárunkra”, december 3-tól.
  • Az Európa rádió Gyülekezeti tükör műsorában mutatkozik be gyülekezetünk. Hétfő délelőtt hallgatható az adás.
  • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • Újra meghirdetjük az „élelmiszerbank” akciónkat. Krízis időszakban sokan fordulnak a gyülekezetünkhöz segítségért. Kérünk, hogy amikor boltba mész, minden nagyobb bevásárlásodnál gondolj másokra is ezen élelmiszerek egyikével:
  • Konzervek: 250 dkg nagy konzervek – pástétomok – vagdalthúsok – májkrémek – olajos, paradicsomos halak
  • Tésztafélék: spagetti – tarhonya – szarvacska
  • Szárazárúk: rizs – kristály cukor – olaj – kis csoki – cukorka
  • Tisztálkodó szerek: szappan – fogkefe – fogkrém
  • „25 kék vödör" határidő december 17.! Mint eddig is, most is számítunk a segítségetekre!

Presbiterválasztás

• 2017. december 10.: Az új presbiterek eskütétele.

Alkalmaink

Kedd – péntekig 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom

Csütörtök 15.30 – Hit és szeretet

Csütörtök: 18.00 – Házi bibliakör

Kedd – 17.00 Kórus

Péntek 17.00 óra – Ifi alkalom

Szerda 16.00 – 17.00 bibliakör

Péntek 18.00 óra – Női alkalom

Szerda 17.15 órától „Három az egyben”
Ima- böjt- adakozás

Vasárnapi istentisztelet 9.00 órától a templomban

Vasárnapi iskola 9.00 órától a gyülekezeti teremben

Heti imatémánk:

Imádságunkban adjunk hálát a kívülről már felújított templomunkért és kérjük Isten segítségét a belső megújuláshoz.

meilleur