Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

 • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
 • Október -  Reformációi alkalom
 • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
 • December - Gyermek karácsony
 • December - Bowling kupa
 • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Január 2019
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Ki van itt?

Oldalainkat 75 vendég és 0 tag böngészi

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2017-11-26

Truczkai Lajosné sz. Horváth Katalin testvérünk kiásott sírja mellett kellett megállnunk a héten, akit Isten 70 éves korában szólított magához. Kuji Zoltánné sz. Szarvas Erzsébet életének 82. esztendejében hallotta meg Isten haza hívó szavát. Imádkozzunk!

Jó tudni!

 • Szeretnénk megköszönni a süteményeket és azt, hogy a jelenlétükkel megtiszteltek minket a tegnapi napon.
 • Szeretettel köszöntjük a Dumfries-i St. Mary’s -Greyfriars’ Egyházközség küldöttét, Heather O’Connor-t gyülekezetünkben.
 • Lemásoltattuk a Reformáció levelét (Pál apostol Római levelét) olyanokkal, akik még csak nem is olvasták azt. Kezdeményezésünkhöz a Skót testvérgyülekezetünk is csatlakozott, így most november 25-ig mindkét kéziratot olvashatjuk, utána a kéziratos könyveket Skóciába küldjük, egy évre.
 • Az istentisztelet után 10.30 órától Kolozsvári-Donkó Rebeka zománcműves, mézesbábkészítő adventi kiállítására kerül sor a gyülekezeti teremben.
 • Alapítványunk adventi kézműves alkalma december 2-án, szombaton 14 órától a gyülekezeti teremben lesz, melyre mindenkit szeretettel várunk. Itt tudjuk elkészíteni az adventi koszorúnkat saját részre és a „karácsonyi vásárunkra”, december 3-tól.
 • Az Európa rádió Gyülekezeti tükör műsorában mutatkozik be gyülekezetünk. Hétfő délelőtt hallgatható az adás.
 • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
 • Újra meghirdetjük az „élelmiszerbank” akciónkat. Krízis időszakban sokan fordulnak a gyülekezetünkhöz segítségért. Kérünk, hogy amikor boltba mész, minden nagyobb bevásárlásodnál gondolj másokra is ezen élelmiszerek egyikével:
 • Konzervek: 250 dkg nagy konzervek – pástétomok – vagdalthúsok – májkrémek – olajos, paradicsomos halak
 • Tésztafélék: spagetti – tarhonya – szarvacska
 • Szárazárúk: rizs – kristály cukor – olaj – kis csoki – cukorka
 • Tisztálkodó szerek: szappan – fogkefe – fogkrém
 • „25 kék vödör" határidő december 17.! Mint eddig is, most is számítunk a segítségetekre!

Presbiterválasztás

 • 2017. december 10.: Az új presbiterek eskütétele.

Alkalmaink

Kedd – péntekig 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom

Csütörtök 15.30 – Hit és szeretet

Csütörtök: 18.00 – Házi bibliakör

Kedd – 17.00 Kórus

Péntek 17.00 óra – Ifi alkalom

Szerda 16.00 – 17.00 bibliakör

Péntek 18.00 óra – Női alkalom

Szerda 17.15 órától „Három az egyben”
Ima- böjt- adakozás

Vasárnapi istentisztelet 9.00 órától a templomban

Vasárnapi iskola 9.00 órától a gyülekezeti teremben

Heti imatémánk:

Imádságunkban adjunk hálát a kívülről már felújított templomunkért és kérjük Isten segítségét a belső megújuláshoz.

meilleur

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!