Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

 • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
 • Október -  Reformációi alkalom
 • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
 • December - Gyermek karácsony
 • December - Bowling kupa
 • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Január 2019
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Ki van itt?

Oldalainkat 245 vendég és 0 tag böngészi

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2017-11-05

Jó tudni!

 • Kérem a presbitérium jelen lévő tagjait, hogy istentisztelet után maradjanak a templomba, hogy az alapítványunk alapító okiratának módosulását megtárgyaljuk és elfogadjuk.
 • Örömmel mondhatom, hogy a Debreceni Városi Tv az Erőnk forrása című műsorban bemutatta az Október32-e asztalát! Az asztal első novemberi állomása a Debrecen Televízió lesz!
 • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
 • Lemásoltattuk a Reformáció levelét (Pál apostol Római levelét) olyanokkal, akik még csak nem is olvasták azt. Kezdeményezésünkhöz a Skót testvérgyülekezetünk is csatlakozott, így most november 25-ig mindkét kéziratot olvashatjuk, utána a kéziratos könyveket Skóciába küldjük, egy évre.
 • A HéSz (Hit és Szeretet) e havi vendége Tokodi László római katolikus pap, domonkos rendi szerzetes. Mindenkit szeretettel várunk.

Templom felújítás

 • A hálaadó istentisztelet időpontja: 2017. november 25-e (szombat) 15 óra, melyre mindenkit szeretettel várunk!

Presbiterválasztás

 • 2017. november 5-e: a választói egyházközségi közgyűlés napja.
 • 2017. november 8-a: A választói közgyűlésről készült jegyzőkönyv hiteles másolatának megküldési határideje az egyházmegye elnökségének.
 • 2017. november 20-a: Az új presbitérium és a gondnok megválasztása jogerőssé válik, amennyiben nem nyújtottak be panaszt a választások ellen.

Alkalmaink

Kedd – péntekig 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom

Csütörtök 15.30 – Hit és szeretet

Kedd – 17.00 Kórus

Péntek 17.00 óra – Ifi alkalom

Szerda 16.00 – 17.00 bibliakör

Péntek 18.00 óra – Női alkalom

Szerda 17.15 órától „Három az egyben”
Ima- böjt- adakozás

Vasárnapi istentisztelet 9.00 órától a templomban

Vasárnapi iskola 9.00 órától a pinceteremben

Heti imatémánk:

Könyörgünk a gyülekezet presbitereiért, világi vezetőiért. Adjon az Úr a gyülekezetnek bölcsességet és világos látást, amikor választja a presbitereket!

Áldd meg urunk, a presbiterek munkáját az anyaszentegyházban. Készítsd őket arra, hogy vasárnaponként elsőként telepedjenek le a Te Igéd körül. Legyen gyümölcsöző az ő életükben az igehirdetés, tanácskozásaiktól maradjanak távol az emberi indulatok. Álljanak a lelkipásztor mellé, mint áldott szeretet-közösség, mint Általad rendelt munkatársak. Legyen öröm a szolgálat számukra, nőjön a hitük a teher alatt, amit reájuk helyezel. Erősödjék bizonyságtételük, zengjen az életük Terólad. Áldd meg családi otthonukat. Legyen az a Te templomod, lakozz az ő szeretteikkel. Bennük és általuk újítsd meg nemzedékről nemzedékre anyaszentegyházunkat. A Krisztusért. Ámen

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!