Augusztus 2018

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2017-11-05

Jó tudni!

• Kérem a presbitérium jelen lévő tagjait, hogy istentisztelet után maradjanak a templomba, hogy az alapítványunk alapító okiratának módosulását megtárgyaljuk és elfogadjuk.
  • Örömmel mondhatom, hogy a Debreceni Városi Tv az Erőnk forrása című műsorban bemutatta az Október32-e asztalát! Az asztal első novemberi állomása a Debrecen Televízió lesz!
  • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • Lemásoltattuk a Reformáció levelét (Pál apostol Római levelét) olyanokkal, akik még csak nem is olvasták azt. Kezdeményezésünkhöz a Skót testvérgyülekezetünk is csatlakozott, így most november 25-ig mindkét kéziratot olvashatjuk, utána a kéziratos könyveket Skóciába küldjük, egy évre.
  • A HéSz (Hit és Szeretet) e havi vendége Tokodi László római katolikus pap, domonkos rendi szerzetes. Mindenkit szeretettel várunk.

Templom felújítás

• A hálaadó istentisztelet időpontja: 2017. november 25-e (szombat) 15 óra, melyre mindenkit szeretettel várunk!

Presbiterválasztás

• 2017. november 5-e: a választói egyházközségi közgyűlés napja.
  • 2017. november 8-a: A választói közgyűlésről készült jegyzőkönyv hiteles másolatának megküldési határideje az egyházmegye elnökségének.
  • 2017. november 20-a: Az új presbitérium és a gondnok megválasztása jogerőssé válik, amennyiben nem nyújtottak be panaszt a választások ellen.

Alkalmaink

Kedd – péntekig 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom

Csütörtök 15.30 – Hit és szeretet

Kedd – 17.00 Kórus

Péntek 17.00 óra – Ifi alkalom

Szerda 16.00 – 17.00 bibliakör

Péntek 18.00 óra – Női alkalom

Szerda 17.15 órától „Három az egyben”
Ima- böjt- adakozás

Vasárnapi istentisztelet 9.00 órától a templomban

Vasárnapi iskola 9.00 órától a pinceteremben

Heti imatémánk:

Könyörgünk a gyülekezet presbitereiért, világi vezetőiért. Adjon az Úr a gyülekezetnek bölcsességet és világos látást, amikor választja a presbitereket!

Áldd meg urunk, a presbiterek munkáját az anyaszentegyházban. Készítsd őket arra, hogy vasárnaponként elsőként telepedjenek le a Te Igéd körül. Legyen gyümölcsöző az ő életükben az igehirdetés, tanácskozásaiktól maradjanak távol az emberi indulatok. Álljanak a lelkipásztor mellé, mint áldott szeretet-közösség, mint Általad rendelt munkatársak. Legyen öröm a szolgálat számukra, nőjön a hitük a teher alatt, amit reájuk helyezel. Erősödjék bizonyságtételük, zengjen az életük Terólad. Áldd meg családi otthonukat. Legyen az a Te templomod, lakozz az ő szeretteikkel. Bennük és általuk újítsd meg nemzedékről nemzedékre anyaszentegyházunkat. A Krisztusért. Ámen