Párbeszéd asztala

Mindenkinek van olyan kérdése, amit nyilvánosan nem mer feltenni. Erre ad most lehetőséget a Párbeszéd asztala, melyet az Árpád téri református gyülekezet egyik tagja készített, és 2018-ban hónapról-hónapra más-más intézményben kap helyet. A feltett kérdésekre a vasárnapi istentiszteletek során kaphatjuk meg a választ.

Kérdések és válaszok itt!

Programjaink

 • Július - Családi tábor Tivadaron (2018.07.30-08.02.)
 • Október -  Reformációi alkalom
 • November  - Áldásos Istentisztelet/Advent 1. vasárnapján
 • December - Gyermek karácsony
 • December - Bowling kupa
 • December - Óévbúcsúztató túra

Eseménynaptár

Január 2019
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Ki van itt?

Oldalainkat 265 vendég és 0 tag böngészi

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2017-10-29

2017. november 5-e a presbiter választói egyházközségi közgyűlés napja. Minden egyháztagunk jelenlétére számítunk!

Jó tudni!

 • Október 31-én Debrecenben, délután 16 órától a reformáció emlékművének avatása és koszorúzás a Nagytemplom mögötti Emlékkertben. 17 órától úrvacsorás ünnepi ökumenikus istentisztelet és Vajda János: Istenes ének című művének ősbemutatója a Nagytemplomban. Igét hirdet dr. Fekete Károly református püspök.
 • REFORMÁCIÓ 500 NEMZETI MEGEMLÉKEZÉS a Papp László Budapest Sportarénában 2017. október 31-én. Jegyek 500 Ft-ért vásárolhatók a következő linken: http://www.eventim.hu/hu/jegyek/reformacio-500-budapest-papp-laszlo-sportarena-471972/event.html
 • A „Szólj be a papnak" tegnapi „lícium-fai" hitvitája után a Karakter 1517 kávézóban is telt ház előtt válaszoltunk, egymásnak is be-be szólva.
 • Örömmel mondhatom, hogy a Debreceni Városi Tv az Erőnk forrása című műsorban bemutatta az Október32-e asztalát! Az asztal első novemberi állomása a Debrecen Televízió lesz!
 • Ige-Idők. A Reformáció 500 éve c. kiállítás november 5-ig ingyenesen látogatható a Nemzeti Múzeumban!
 • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
 • Buszmisszió. Október végéig, minden debreceni tömegközlekedési eszközön negyedóránként egy templomunkról készült félperces felvétel látható.
 • Lemásoltattuk a Reformáció levelét (Pál apostol Római levelét) olyanokkal, akik még csak nem is olvasták azt. Kezdeményezésünkhöz a Skót testvérgyülekezetünk is csatlakozott, így most november 25-ig mindkét kéziratot olvashatjuk, utána a kéziratos könyveket Skóciába küldjük, egy évre.

Templom felújítás

 • A hálaadó istentisztelet időpontja: 2017. november 25-e (szombat) 15 óra.

Presbiterválasztás

 • 2017. október 29-én: presbiter jelöltek bemutatása.
 • 2017. november 5-e: a választói egyházközségi közgyűlés napja.

Alkalmaink

Kedd – péntekig 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom

Csütörtök 15.30 – Hit és szeretet

Kedd – 17.00 Kórus

Péntek 17.00 óra – Ifi alkalom

Szerda 16.00 – 17.00 bibliakör

Péntek 18.00 óra – Női alkalom

Szerda 17.15 órától „Három az egyben”
Ima- böjt- adakozás

Vasárnapi istentisztelet 9.00 órától a templomban

Vasárnapi iskola 9.00 órától a pinceteremben

Heti imatémánk: imádkozzunk, hogy egyházunk ne csak szájjal, de elkötelezett ismerettel, teljes szívvel és élő hittel vallhassa magát a reformáció örökösének; hogy az előttünk lévő jubileumi ünnepek ne pusztán protokolláris események, hanem a hálaadás és istendicséret „Lelkes” alkalmai lehessenek; hogy a most induló munkaévben lelkészeink hűséges pásztorokként végezzék szolgálatukat; hogy oktatási intézményeink Istennek tetsző módon tanítsák és neveljék a rájuk bízottakat; hogy megfáradt hitű Európánkat szánja meg és gyógyítsa meg az Úr; hogy legyen végre béke „az olajfák alatt” és szerte a Földön.

achat belgique n n

Magunkról

Közösségünkben fontosnak tartjuk a tudásban való gazdagodást, a hitben való elmélyülést, és az egyre jellemesebb életet. A hála megnyilvánulásait a mi Urunk iránt, valamint a hitünk látható módon való felkínálását másoknak.

Milyen jelek követnek?

A hívő keresztyén ember életét jelek követik [...] Beszéljünk arról, hogy téged milyen jelek követnek? Jel az is, ha olvasod a Bibliát a gyülekezetedben, ha megtanulsz szabadon imádkozni, de jel az is amikor imádságban gyógyítasz másokat, ha segítesz valakinek. Jel az is, ha rendszeresen az Úr asztala elé járulsz. És jel az is, ha megváltozol. De, micsoda egy jel az!