Augusztus 2018

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2017-10-29

2017. november 5-e a presbiter választói egyházközségi közgyűlés napja. Minden egyháztagunk jelenlétére számítunk!

Jó tudni!

• Október 31-én Debrecenben, délután 16 órától a reformáció emlékművének avatása és koszorúzás a Nagytemplom mögötti Emlékkertben. 17 órától úrvacsorás ünnepi ökumenikus istentisztelet és Vajda János: Istenes ének című művének ősbemutatója a Nagytemplomban. Igét hirdet dr. Fekete Károly református püspök.
  • REFORMÁCIÓ 500 NEMZETI MEGEMLÉKEZÉS a Papp László Budapest Sportarénában 2017. október 31-én. Jegyek 500 Ft-ért vásárolhatók a következő linken: http://www.eventim.hu/hu/jegyek/reformacio-500-budapest-papp-laszlo-sportarena-471972/event.html
  • A „Szólj be a papnak" tegnapi „lícium-fai" hitvitája után a Karakter 1517 kávézóban is telt ház előtt válaszoltunk, egymásnak is be-be szólva.
  • Örömmel mondhatom, hogy a Debreceni Városi Tv az Erőnk forrása című műsorban bemutatta az Október32-e asztalát! Az asztal első novemberi állomása a Debrecen Televízió lesz!
  • Ige-Idők. A Reformáció 500 éve c. kiállítás november 5-ig ingyenesen látogatható a Nemzeti Múzeumban!
  • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • Buszmisszió. Október végéig, minden debreceni tömegközlekedési eszközön negyedóránként egy templomunkról készült félperces felvétel látható.
  • Lemásoltattuk a Reformáció levelét (Pál apostol Római levelét) olyanokkal, akik még csak nem is olvasták azt. Kezdeményezésünkhöz a Skót testvérgyülekezetünk is csatlakozott, így most november 25-ig mindkét kéziratot olvashatjuk, utána a kéziratos könyveket Skóciába küldjük, egy évre.

Templom felújítás

• A hálaadó istentisztelet időpontja: 2017. november 25-e (szombat) 15 óra.

Presbiterválasztás

• 2017. október 29-én: presbiter jelöltek bemutatása.
  • 2017. november 5-e: a választói egyházközségi közgyűlés napja.

Alkalmaink

Kedd – péntekig 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom

Csütörtök 15.30 – Hit és szeretet

Kedd – 17.00 Kórus

Péntek 17.00 óra – Ifi alkalom

Szerda 16.00 – 17.00 bibliakör

Péntek 18.00 óra – Női alkalom

Szerda 17.15 órától „Három az egyben”
Ima- böjt- adakozás

Vasárnapi istentisztelet 9.00 órától a templomban

Vasárnapi iskola 9.00 órától a pinceteremben

Heti imatémánk: imádkozzunk, hogy egyházunk ne csak szájjal, de elkötelezett ismerettel, teljes szívvel és élő hittel vallhassa magát a reformáció örökösének; hogy az előttünk lévő jubileumi ünnepek ne pusztán protokolláris események, hanem a hálaadás és istendicséret „Lelkes” alkalmai lehessenek; hogy a most induló munkaévben lelkészeink hűséges pásztorokként végezzék szolgálatukat; hogy oktatási intézményeink Istennek tetsző módon tanítsák és neveljék a rájuk bízottakat; hogy megfáradt hitű Európánkat szánja meg és gyógyítsa meg az Úr; hogy legyen végre béke „az olajfák alatt” és szerte a Földön.

achat belgique n n