április 2018

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-04-15

A héten búcsúztunk Bartunek Kornélné született Balogh Irén testvérünktől, akit mindenható Urunk életének 85. évében szólított magához. Imádkozzunk családtagjaiért.

Jó tudni

• Április 22-én, jövő vasárnap egyházlátogató bizottság érkezik hozzánk Bukáné Zakar Zsuzsanna lelkipásztor és Dr. Kiss László egyházmegyei tanácsos.
  • Gyülekezeti családi tábort szervezünk Tivadarra, a Ház az élő vízhez református üdülőbe, július 30-augusztus 2. között. A szállás és étkezés díja 15.000.-Ft/fő, az 1. részletet (7.500/fő) március 31-ig, 2. részletet június 30-ig kérjük befizetni. A programok költségeit helyben fizetjük. Feliratkozás a kikészített jelentkezési íven lehetséges.
  • Bognár Renáta „Kezdetek" című festmény kiállítása április közepéig tekinthető meg gyülekezeti termünkben, hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.
  • Az idei 2018-as évben változatlanul 8.000,- Ft/fő/év az egyházfenntartói járulék.
  • A templomi üvegdísz átvehető 6.000 Ft/db áron.
  • Gyűjtést szervezünk: a parókia ajtó szeretnénk lecserélni. Az ajtó ára 800.000 Ft.
  • Adónk 1%-ával is tudjuk támogatni a gyülekezetet, ha a Debrecen-Árpád téri Református Egyházközségért Alapítvány számára ajánljuk fel. Az alapítvány adószáma: 18222779-1-09. A Magyarországi Református Egyház technikai száma: 0066

Jövő héten minden alkalmat megtartunk.

Heti imatémánk:

• Imádkozzunk Skót testvérgyülekezetünk lelkipásztoráért, David Loganért, hordozzuk imádságban a betegségben, testi-lelki megpróbáltatásban lévő gyülekezeti tagjainkat és mindazokat, akik ránk bízattak.
  • Imádkozzunk, hogy fel tudjuk ismerni, meg tudjuk élni Istenünk hozzánk szóló üzenetét, át tudjuk adni magunkat Neki teljes szívvel, teljes lélekkel.

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-04-08

Jó tudni

• Megjelent gyülekezeti újságunk, kérünk mindenkit, hogy aki még nem vitte el, vegye magához a sajátját.
  • A Tiszántúli Kerületi Nőszövetség Bibliaiskolája 2018. április 12-15., csütörtök-vasárnap közt alkalmat tart Berekfürdőn. A hétvége költségének felét a gyülekezetünk átvállalja.

Heti imatémánk:

• Imádkozzunk a választás tisztaságáért, országunk és városunk vezetőiért.
  • Imádkozzunk egyházunk és egész Magyarország hitbeli megerősödéséért.

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-03-25

Jó tudni

• Ma délután 16 órától, a Csapó utcai sétálóövezetben, a Fórum elől indul a bibliai keresztútjárás. Köszöntőt mond majd többek között dr. Papp László Debrecen város polgármestere és dr. Fekete Károly tiszántúli püspök is.

•

Elkészült a Magyar Kőszál húsvéti száma, melyet mindenki átvehet a szokott módon. Kérjük, hogy aki csak teheti, vigyen magával néhány példányt, melyet közelben lakó testvéreinek el tud vinni.

• Húsvéti legátusunk Horváth Erzsébet, a Hittudományi Egyetem V. évfolyamos hallgatója, az ifis csoportunk vezetője. Várjuk őt szeretettel! A legátumot (AMIVEL SEGÍTJÜK TANULMÁNYAIT) csekken, gondnok úrnál, vagy a lelkésznél is be lehet fizetni.
  • Alkalmi kézműves torták készítése Baginé Pál Tímea 30/2711-654 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..

Kedd és szerdán 8.00 – 9.00 óra reggeli alkalom

Péntek: 9.00 óra passiós istentisztelet

Vasárnap 9.00 órától húsvéti, úrvacsorás istentisztelet a templomban

Csütörtök 17.30 Nagycsütörtöki alkalom úrvacsorával

Hétfő: 9.00 órától istentisztelet a templomban, legátus: Horváth Erzsébet

• Imádkozzunk Skót testvérgyülekezetünk lelkipásztoráért, David Loganért
  • Imádságos lélekkel készüljünk Krisztusunk kereszthalálának és feltámadásának ünnepére.

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-04-01

A héten búcsúztunk Tóth László testvérünktől, akit mindenható Urunk, életének 62. esztendejében szólított magához.

Jó tudni

• Megjelent gyülekezeti újságunk, kérünk mindenkit, hogy vegye magához a sajátját.
  • A templomi üvegdísz átvehető 6.000 Ft/db áron.
  • Veres János nagytiszteletű úr jövő hét vasárnap egyházlátogatás szolgálta miatt nem lesz közöttünk, így a vasárnapi istentiszteleten Arany Barbara lelkipásztor hirdeti az igét. Fogadjuk őt szeretettel!

• Imádkozzunk Skót testvérgyülekezetünk lelkipásztoráért, David Loganért
  • Uram, Jézus Krisztus, aki legyőzted a halált és feltámadtál a halálból, add, hogy sohase feledjem: a Feltámadott velem van.
  • Add, hogy ne feledjem:
  • Te velem vagy tanácstalanságomban, hogy vezess és irányíts;
  • Te velem vagy szomorúságomban, hogy vigasztalj és simogass;
  • Te velem vagy megkísértetésemben, hogy erősíts és lelkesíts;
  • Te velem vagy magányosságomban, hogy felvidíts és barátom légy;
  • Te velem vagy még a halálban is, hogy átvigyél az örök dicsőségbe.
  • Add, hogy érezzem, semmi sem választ el engem Tőled, hogy velem vagy életemben és halálomban. Ámen.

Hogy tudjunk közös dolgainkról - 2018-03-18

Jó tudni

• Ma délután 16 órától a Három az egyben c. kurzus résztvevőinek úrvacsorával záródó beszélgetés lesz. Időpont 16.00 -17.15 óra! Helyszín: gyülekezeti terem.
  • Március 19-én hétfőn 19 órától, a Bakelit kávézóban kerül sor a „Szólj be a papnak” újabb alkalmára. Református részről Dr. Bölcskei Gusztáv teológia tanár, püspök úr válaszol a kérdésekre. Téma: Kereszténység – Politika – Közélet.
  • Március 25-én Szabó János ref. lelkipásztor szolgál közöttünk, köszöntsük őt szeretettel. Veres János nagytiszteletű úr a hajdúszováti gyülekezetbe megy az egyházlátogatás szolgálatát végezni.

Hétfő 10.00, Házi bibliaóra 2

• Imádkozzunk Skót testvérgyülekezetünk lelkipásztoráért, David Loganért
  • Imádkozzunk a tegnapi ítéletidőben útra kelőkért és azokért a testvéreinkért, akik a visszatért téli havazás miatt nem tudtak templomba jönni.