Augusztus 2018

EGYHÁZLÁTOGATÁS

Lekció: Ézsaiás 55,6-11; Textus: 2Kor 9,10-15

Isten igéje eléri célját

6Keressétek az Urat, a míg megtalálható, hívjátok őt segítségül, a míg közel van. 7Hagyja el a gonosz az ő útát, és a bűnös férfiú gondolatait, és térjen az Úrhoz, és könyörül rajta, és a mi Istenünkhöz, mert bővelkedik a megbocsátásban. 8Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr! 9Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál! 10Mert mint leszáll az eső és a hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek: 11Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem.

Ézsaiás 55, 6-11

10A ki pedig magot ád a magvetőnek és kenyeret eleségül, ád és megsokasítja a ti vetésteket és megnöveli a ti igazságtoknak gyümölcsét, 11Hogy mindenben meggazdagodjatok a teljes jószívűségre, a mely általunk hálaadást szerez az Istennek. 12Mert e tisztnek szolgálata nemcsak a szenteknek szükségét elégíti ki, hanem sok hálaadással bőséges az Isten előtt; 13A mennyiben e szolgálatnak próbája által dicsőítik az Istent a ti Krisztus evangyéliomát valló engedelmességtekért, és a ti hozzájuk és mindenekhez való adakozó jószívűségtekért. 14Mikor érettetek könyörögve ők is vágyakoznak utánatok az Istennek rajtatok való bőséges kegyelme miatt. 15Az Istennek pedig legyen hála az ő kimondhatatlan ajándékáért.

2 Kor 9, 10-15

Az egyházlátogatás egyik fontos célja a közösség gyakorlása, egymás megismerése, szeretetben, imádságban való hordozása. Fontos része még a megerősítés, a biztatás. A felolvasott alapige két üzenete ezeket hordozza magában.

Gazdagság. A mi gazdagságunk alapja nem a földi mulandóban van, hanem az a célunk, hogy abban éljük meg, amit Isten ad, amit ránk bíz. Az ige alapján a gazdagságunk bővelkedik az igazságban, hiszen Isten kijelentése nyomán mi ismerjük az egy igaz Istent. Gazdagságunk a tiszta szívre is vonatkozik. Azaz arra az állapotra, hogy nyitottak vagyunk Isten felé, és elfogadj, ha Ő tisztogat meg minket. A gazdagságunk lemérhető abban, hogy mennyire buzdulunk fel a hálaadásra. Az Árpádtéri gyülekezetnek bőven van oka, hogy gazdagnak érezze magát, hisz olyan sok mindenért adhat hálát. Végül gazdagságunk megmutatkozik abban, hogy megajándékozottnak érezhetjük magunkat, Isten adja gondviselését, jelenlétét, erejét, Szentlelkét.

Szolgálat. A gazdagság felelősséggel jár! Nem tarthatja meg az ember, a gyülekezet sem magának, azzal szolgálni kell, lépni kell az emberek felé, hívni vonzani, megajándékozni őket. A szolgálat fontos része az imádságban hordozás, a könyörgés.

Az állandó bizonyságtétel is fontos része a szolgálatnak. Nem szabad elfelejteni soha ki a mi Urunk, mivel bíz meg minket. Kell, hogy legyen „látásunk”, tervünk! Ezen legyen áldás!!!

Ámen